Švihadlo a trénink

Published by administrator on

Zkoušeli jste někdy cvičit se švihadlem? Pokud ne, tak vřele doporučuji zařadit do tréninku. Osobně jsem hodně let tento účinný nástroj záměrně přehlížel. Po pár měsících, kdy mi švihadlo dělalo a dělá společníka při cvičení, musím říci, že je to fakt super pomocník. Nevěřil jsem moc článkům na internetu, kde bylo psáno: za 10 minut skákání přes švihadlo spálíte stejně kalorií, jako když 30 minut běháte. Nicméně změřil jsem si počet spálených kalorií a můžu to potvrdit. Abych ale zbytečně nepsal zbytečně dlouhý článek, zmíním se o výhodách, které ve skákání přes švihadlo nacházím.

Výhody HIIT tréninku a švihadla

–      skvělá pomůcka pro HIIT trénink (pár minut skákání nám zvýší tepovku a pokud jedeme opravdu na maximum (aerobní frekvence), pak pálíme tuky efektivně)

–       po čase se mi zlepšila vytrvalost a kondice (avšak v jedné tréninkové jednotce musí být skákání delší než 20 minut)

–       po více trénincích lze pocítit zpevnění svalů (zejména v oblasti břicha)

–       dá se využít k zahřátí před tréninkem ve fitku místo běhu na pásu

–       levný, skladný, efektivní pomocník – no prostě samá superlativa

Jak správně cvičit se švihadlem?

–       pro začátečníky je vhodné cvičit 5-10 minut. Doporučuji skákat minutu se švihadlem a minutu bez švihadla. Inspirací můžou být speciální tréninkové programy na Youtube (zadejte rope skipping training)

–       pro pokročilé doporučuji délku tréninku kolem 30 minut. Pro efektivní skákání je vhodné 30 sekund skákat v maximálním tempu a 30 sekund v normálním tempu

–       vyhněte se tvrdým povrchům typu beton – zničíte si švihadlo a potenciálně i klouby

–       dbejte na správnou techniku: uvolněná ramena, pánev v neutrální poloze, vzpřímené držení těla, lehce stáhněte břišní svaly, skákejte na špičkách

Categories: FITKOTRÉNINK

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial