NIKE VAPOR X CLAY

Published by administrator on

V dřívějším článku (https://www.wearefit.cz/tenisova-obuv/) jsem docela vychválil Asics boty. Vzhledem k tomu, že mě začala štvát životnost jednotlivých bot, tak jsem se trochu poohlídnul po něčem co by mi více vyhovovalo. Každé tenisové boty od Asicsu mi vydržely maximálně půl roku. Již po třech měsících byly nepoužitelné na turnaje. Ono co se týče komfortu, tak patřily a stále patří mezi nejpohodlnější boty se kterýma jsem kdy hrál. Bohužel z hlediska kvality provedení se jednotlivé švy pářou a vnitřek boty je dodřený, že i na oko to vypadá docela hrozně.

Zpět k NIKE?

Vypadá to tak, že se ke značce Nike vrátím. Doma ještě pořád mám 2 roky staré boty a stále drží. To je hlavní důvodu proč tíhnu k této značce. Dříve jsem v článku napsal, že po dvou zápasech se v těchle botech cítím nekomfortně. Když jsem se nad tím zamyslel, tak je to způsobeno tím, že starý model, který mám doma je pro lidi s užším chodidlem. Abych úplně nezavrhnul jiné značky, tak jsem si byl i vyzkoušet vlajkovou botu Adidasu: Barricade. Po designové stránce se mi boty docela líbí, jen úplně nejlépe mi nepadly na nohu. Kdybych s nimi hrál jen od základní čáry, tak jsou skvělé, ale při „dokluzech“ mi šev drhnul o kotník a celkově jsem necítil v dokluzu stabilitu.

NIKE AIR ZOOM VAPOR X CLAY

Ani jsem dlouho nemusel vybírat a tyhle skvělé boty mi padly na nohu hned. Komfort, žádné dření, docela dobrá ergonomie bot. Tímhle si mě tyhle boty získaly. Jen barva je trochu výraznější, ale stejně po čase boty budou zaprášené od antuky, tak nebudou tak svítit. Při výběru jsem zvažoval, zda jít do starších a levnějších Vaporek 9.5, ale u těchto desítek se mi zdá lépe udělaný způsob odpružení a lépe mi bota obepnula klenbu. Neříkám, že boty nemůžou být „stejné“ z hlediska použitých technologií, jen tyhle desítkové Vaporky mi lépe sedly.

Snad vydrží

Osobně jsem velice moc zvědavý, zda NIKE trumfnou Asics boty z hlediska služby. Popravdě, čekám, že vydrží nějak obdobně, a to cca půl roku. Ze zkušeností s boty NIKE pevně věřím, že by mi mohly vydržet déle než na půl roku.

Categories: TRÉNINK

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial