Fihalhohi

Published by administrator on

Začátkem září 2023 přemýšlíme, kam se vydáme na prodloužené léto. Přeci jenom léto bylo hektické, plné výletů a nyní je fajn si najít čas i na zasloužený odpočinek. Destinací k výběru máme několik. Nejrozumnější variantou nám přijdou Maledivy. Konkrétně ostrov Fihalhohi. Ostrov, chcete-li atol jsme vybrali podle fotek na Instagramu. Oslovil nás svou rozlohou, prakticky lze obejít za pár minut a tím, že nepatří mezi takzvaně profláknuté ostrovy (třeba jako Sun).

1.Fihalhohi

Dovolená

Týden na Maledivy je málo. Optimální pro odpočinek je minimálně deset nocí. Vím, že pro někoho to může být hodně, ale pro nás ideální. Vzhledem k tomu, že se jedná o „válecí“ dovolenou, tak zde nasdílím pár fotek. Nemá cenu vypisovat detail. Kdyby se jednalo o poznávací dovolenou, rád jako u předchozích příspěvků vše sepíšu. Poměrně mnoho reakcí jsem měl na Instagramu k ceně apod. Můj názor je, že cena není v tomhle případě relevantní. Každý z nás má jiné nároky na dovolenou, každý z nás má jinou ekonomickou situaci, každý z nás má jinou hranici toho co chce a nechce utratit za dovolenou. V neposlední roli hrají roli i cestovatelské zkušenosti. Někdo rád si vše zařídí sám a někdo zase vše nechá na cestovní kanceláři, atd. 

2.Ostrov_Fihalhohi

Fihalhohi

V této části je možnost si o ostrově zjistit informace z několika zdrojů. Nás asi nejvíce oslovil s relevancí informací YouTube a Instagram. Pro zajímavost sem vykopíruji informace o ostrově z Chat GPT

Fihalhohi je ostrov na Maledivách, což je tropický ráj situovaný v Indickém oceánu. Maledivy jsou známy svými úchvatnými korálovými útesy, průzračným tyrkysovým mořem a luxusními bungalovy postavenými nad vodou. Fihalhohi je jedním z mnoha ostrovů na Maledivách, který nabízí klidné a malebné prostředí pro turisty.

Cestovní ruch je v Maldivách hlavním odvětvím, a mnoho resortů na ostrovech jako Fihalhohi se zaměřuje na návštěvníky hledající klidný a exotický pobyt. Aktivity na Maledivách zahrnují šnorchlování, potápění, vodní sporty a jednoduše užívání si krásných pláží a mořského života.

Je třeba poznamenat, že i když Fihalhohi je skutečný ostrov na Maledivách, specifické detaily o něm se mohou časem měnit, a vždy je dobré zkontrolovat nejnovější informace od spolehlivých zdrojů nebo cestovních agentur, pokud plánujete návštěvu.“

3.ChatGPT-Maledivy

Odlet z Vídně

Jednu část, kterou bych rád zmínil je odlet z Vídně. Ten, kdo bydlí blízko nebo v dojezdové vzdálenosti od Vídně, tak dává si naplánovat odlet z Rakouska. Pro mě jakožto člověka z Moravy a Prahy Vídeň není žádnou překážkou k cestování, ba naopak. Při pořizování letenek mě překvapilo, že na požadovaný termín je odlet z Vídně levnější cca o 8 tisíc na jedné letence. Prakticky pro dva úspora oproti odletu z Prahy činila něco málo přes 16 tisíc korun. To není špatné, že? 

Parkoviště Vídeň letiště

Další zajímavostí, proč Vídeň zmiňuji je výběr dlouhodobého parkoviště, pokud cestujete autem. Přímo na letišti bohužel nebylo volné místo a bylo zapotřebí se podívat po alternativách. V první řadě jsem oslovil kamarády a strýčka Googla. Ti mi doporučili Mazur Parkplatz, Parktiger nebo Panda Parken. Po přečtení recenzí jsem usoudil, že tyhle parkoviště fakt ne. U některého z nich se musely nechat klíče od auta, u některého pravidelně docházelo k poškození aut, apod. Je na místě se poohlédnout po něčem co bude vyhovující. Našel jsem.

4.TomParking_Vídeň

Tom Parking

tom-parking.at (link). V roce 2023 nově vybudované parkoviště, které je čistě samooblužné, rezervaci lze realizovat online a navíc je kousek od letiště na „S-Bahnu“. Pro mé budoucí cesty si odložím foto jízdenky, abych pro příště věděl z jaké konkrétní stanice se jede na letiště.

5.Tiket_s-bahn

Na letu nebylo nic výjimečného. Před cílovou destinací mě zaujal výhled z paluby letadla. 

6.Maledivy_atoly
7.Atol_Fihalhohi

Maledivy

Maledivy, jsme tu! 🙂 Nádherný, krásný ostrov, který nás po celou dobu dovolené bavil. Sami posuďte podle fotek. Co se týče počasí. Z celé dovolené jeden den pršelo a jeden den bylo zataženo. Ostatní dny bylo polojasno až slunečno. 

IMG_1520
IMG_1727
IMG_1532
IMG_1461
IMG_1633
IMG_1582
25-09-2023-18-41-01
IMG_1947
IMG_1899
IMG_1272
IMG_1728
IMG_1542
30-09-2023-16-52-59
29-09-2023-11-06-58
DJI_0646
DJI_0639
Categories: CestováníSvět

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial