Rafael Nadal Museum

Published by administrator on

V rámci jarní dovolené na Malorce jsem jako tenista musel navštívit muzeum Rafaela Nadala v Manacore. Již před výběrem místa dovolené na Malorce jsem věděl, že do muzea chci jít i kdybychom měli hotel na opačné straně ostrova. Shodou náhod jsme si vybrali ubytování pár kilometrů tohoto tenisového místa. 

Mallorca

Před tím, než se rozepíšu o muzeu, rád bych napsal pár slov o naší odpočinkové dovolené. Chci sdílel cestovatelská doporučení, které se můžou někomu hodit. 

01_Malorca

Pár dnů před Velikonocemi jsme s partnerkou usoudili, že by bylo fajn trávit svátky mimo Česko. Ideálním adeptem na návštěvu byla Mallorca.

03_par_cestovani

Bohužel letenky byly vyprodané a nebo cenově přepálené. Napadlo nás tedy zakoupit pobyt přes německou cestovní kancelář. Některé německé CK nabízí přímé lety z Prahy. Což byl náš případ. Rozumné nám přišlo zakoupit celý pobyt včetně letenky, ubytování a jídla zakoupit za cenu přepálené letenky.

02_cala_romantica

Při výběru hotelu (pobytu) jsme preferovali východ ostrova protože před sezonou je tzv. prázdný. Shodou okolností se hotel nachází zhruba 10 minut od Rafa Nadal Academy/Musea. Což byla obrovská výhoda.

 

04_hotel_malorca

Doporučuji

Hotelové restaurace nenabízely čerstvé mořské pokrmy. S radostí, zde nasdílím restauraci, kde vše bylo čerstvé a hlavně chutné. Vela bech (odkaz)

06_VelaBech
05_VelaBech

Rovněž tady uvedu i doporučení na pláž, kterou jsme měli pod hotelem. Velice krásná pláž (CALA Estany d’en Mas), nádherná tyrkysová barva vody. I kdyby jste měli ubytování někde jinde, tak bezpochyby stojí za návštěvu. 

07_cala
10_CALA_Estany

Co bych rád v příspěvku zmínil, je doporučení na skvělou knihu. Nějaký čas jsem ji měl odloženou a chystal jsem si ji na odpočinkovou dovolenou. Upřímně musím říci, že kniha Mluví k vám kapitán je dobře čtivá a doporučím ji každému, kdo má rád cestování. 

09_mluvi_k_vam_kapitan_hecl

Taxi vs půjčení auta. V okamžiku, kdy chcete procestovat celý ostrov, je vhodné si půjčit auto. My na přejezd z hotelu do areálu Rafaela Nadala využili taxi. Co stojí za zmínku je, půjčení skútru, i elektrického. Cenově mi přišlo, že pronájem skútru na den se pohybuje ve velmi výborné cenové relaci (cca 50€ na den). 

Rafael Nadal Sports Centre

V okamžiku, kdy se dostavíte do Rafova sportovního centra, uvidíte tuhle budovu. 

11_RafaelNadal SportsCentre

Hned za ní je vstup do muzea a když půjdete dále, tak budete v Rafa Nadal Clubu. Součástí areálu je hotel a různá sportoviště (tenisové kurty, kurty na padel, bazen, atd). Na první pohled vše působí, že zázemí je skutečně na vysoké úrovni. V momentě, kdy jsem dával stories z tohoto sportovního centra na Instagram se mě někdo ptal, jestli si může jít na kurty pinknout bez nutnosti zakoupení pobytu a nebo bez zakoupení balíčku tréninků. Co jsem postřehl, tak ano. Kurt si můžete rezervovat i bez trenéra. Viz foto, kde si nějací dovolenkáři šli pinknout na centr 🙂

12_RafaelNadal SportsCentre_central_court

Dá se zde potkat RAFA?

Odpověď je ano. Osobně jsem jej nevyhledával, ale v době, kdy jsme byli na Malorce, tak v areálu se pravidelně kolem oběda vyskytoval. Samozřejmě nečekejte, že se bude v areálu vystavovat 🙂 Přišlo mi, že pokaždé byl “zašitý” na “zadnějších” dvorcích a cesta (od klubové kavárny) k němu byla zapáskovaná. Samozřejmě dalo se oplocení obejít z druhé strany. Dospělí tohle nedělali, ale mladí tenisté, kteří u něj byli na pobytu si jej tak odchytávali. Jestliže patříte mezi fanoušky Rafy, tak se koukejte na tyto Insta profily: Academy, School, Museum a Club. S mírným zpožděním se dá zjistit, jestli se v areálu vyskytuje či nikoli.

15_rafa_nadal_court

Rafa Nadal Club

V areálu se nachází klubová část, která je přístupná veřejnosti. Její součástí je hlavně kavárna a obchod, kde si můžete něco zakoupit a nebo si nechat vyplést raketu. Ostatní části jsou přístupné v případě, že si pronajmete kurt nebo využijete některé z placených služeb.

13_RafaNadalClub
14_RafaNadalCafe
16_rafa_nadal_court2

Museum

Rozhodně nejzajímavější část celého areálu je muzeum. V této části jsme byli poměrně dlouho dobu. Jestli chcete navštívit muzeum, doporučuji si udělat online rezervaci na webu. My jsme rezervaci online neřešili, protože jsme na Malorce byli před sezonou a takový nával jako v sezóně jsme neočekávali. Rovněž nám to bylo i doporučeno z toho důvodu abychom se nemuseli vázat na konkrétní čas.

17_rafaNadal_museum

Níže přikládám pár fotek, které budou bez většího komentáře. Doslova můžu říci, že je to muzeum se zábavou. Hned po hlavním vstupu si můžete zahrát různé VR hry (sjezdy na lyžích, horskou dráhu apod.). Dále u exponátů jsou 3D simulátory a interaktivní hry (řízení formule, tenis, sjezd kopce na horském kole). Upřímně, kvůli hrám jsem do muzea nezavítal, ale strávil jsem u nich hodně času 🙂 

18-rafa_hry
19_3D

Nezapomenutelným zážitkem pro mě byla prohlídka tenisových raket.

22_rakety1
23_rakety2

Trofejí Rafa v muzeu má mnoho.

20_trofeje2
20_trofeje1

Taky co mě zaujalo, byla výstava oblečení, ve kterých RAFA vyhrál některé turnaje. Díky této sbírce jsem si nostalgicky zavzpomínal jak jsem sledoval v televizi jeho zápasy. 

21_turnaje
21_turnaje2

Ve spodní části muzea je velmi hezká sbírka dárků od různých hvězd světového sportu. Na konci muzea najdete shop, kde se dá koupit spousta produktů s logem akademie (oblečení, různé drobnosti s logem).

 

25_dary

Závěrem bych chtěl říci, i když jsem fanoušek Novaka a Federera, musím uznat, že RAFA je borec. Z nepěkného malého města se dostat mezi světovou tenisovou elitu a patřit mezi nejlepší tenisty světa je víc než obdivuhodné. Většinu významných tenisových milníků máte možnost vidět právě v muzeu. Proto doporučuji návštěvu muzea všem, kdo aspoň trochu má povědomí o sportu.

27_rafael_nadal_cairer
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial