Ferrata Alpinpark Johnsbach

Published by administrator on

Nádherná soukromá ferrata nacházející v Ennstalských Alpách v oblasti národního parku Gesäuse. Jedná se o jedno z mnoha pohoří Severních vápencových Alp. Ferrata není moc dlouhá, ale nabízí několik variant obtížnosti.

Z oficiálních zdrojů lze zjistit, že se jedná o soukromou ferratu. Před tím, než se vydáte ji zdolat, tak byste měli zaplatit poplatek 5-7 EUR, který se hradí v hospodě Gasthof Kölbl (ta se nachází na konci obce Johnsbach).

Nástup (3-5minut)

Vzhledem k tomu, že přímo pod ferratou je parkoviště (ze strany u tunelu), vám nástup nezabere více než 5 minut. Pouze přejdete malý mostek a jste u stěny. Pozor si dejte v případě větších dešťů nebo jarního tání. V okolí potoka, který je mezi parkovištěm a ferratou, to může klouzat.

Prostup (20-30 minut)

Ferata nabízí několik obtížností. První kolmá varianta je obtížnosti A/B. Druhá je uprostřed v obtížnosti C/D a třetí je v obtížnosti D/E (tzv. pravá cesta). Zde si parádně zaposilujete, neboť začíná traverzem a pokračuje exponovaně vzhůru. Cestu je možné si zpestřit jízdou na lanovce a nebo mostem. Pokud budete chtít zkusit lanovku, musíte mít své kladky.

V rámci našeho výletu na tuto ferratu jsme zdolali všechny obtížnosti. Jedna prostupová cesta vám zabere odhadem 20 minut. Pokud si chcete pořídit hezké záběry, tak počítejte s vyšší časovou náročností.

Sestup (20 minut)

Před sestupem doporučuji vyběhnout kousek nahoru na vyhlídku a pokochat se výhledem do údolí. Návrat je zpočátku přes skalní masiv, který vede k lesní cestě.

Čísla 

Nadmořská výška 753 m n. m.

Převýšení 140 m

Kdybyste potřebovali v rámci výletu doporučení na skvělé ubytování, tak určitě vyzkoušejte Campingplatz Forstgarten, o kterém jsem psal recenzi v předešlém článku. Kemp vám nabídne vzhledem k ceně skvělé ubytování, ve kterém nehrozí, že byste se cítili špatně.

Pokud byste chtěli vyzkoušet další úžasnou ferratu, tak rozhodně doporučuji Kaiser – Franz – Joseph Klettersteig. Na ferratu si můžete přečíst recenzi zde.

Categories: Evropa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial