Žij aktivně!

Published by administrator on

Chcete něco udělat se svým tělem a do cvičení se moc nemáte? Rovnou zapomeňte na změnu bez pohybu.  Nemusíte ihned aktivně každý den sportovat, ono hubnout lze i s minimálním pohybem, ale zato s kvalitní stravou. Pokud máte stravu nastavenou správně, tak už vám k vysněné postavě chybí jen pohyb.

Nemám čas, ale chci žít aktivně

Tato výmluva patří k nejohranějším důvodům proč necvičit. Jenže kdo chce, čas si najde. Nejde o to, že byste měli věnovat cvičení několik hodin, ale o to začít žít aktivněji. Pokud opravdu čas nemáte, tak zkuste si den udělat trochu aktivnější

  • do obchodu nepojedete autem, ale zkusíte jít pěšky
  • místo ležení u televize se zkuste protáhnout
  • cestu do práce, pokud to jde, si zpříjemněte chůzi
  • s dětmi nebo kamarády choďte do přírody na procházky

Chybí vám motivace?

Pokud jste líní, tak vám zřejmě chybí. Zkuste si definovat své cíle nebo se motivujte nějakou odměnou za splnění krátkodobých nebo dlouhodobých cílů. Popravdě, bez motivace nejde dosáhnout úspěchu. Pokud vám nestačí se odměňovat pouze za cíle, tak se odměňte třeba po tréninku masáží nebo saunou. Osobně se odměňuji jídlem z kvalitních surovin a už v půlce cvičení se těším na to až si hodinu až hodinu a půl po cvičení dám něco dobrého. Znám nespočet případů co se odměňuje sladkostmi po cvičení, tohle prosím nedělejte!

Nemám žádnou aktivitu!

Jestliže jste doposud žili bez zájmu o aktivní pohyb, tak budete mít o něco těžší začátky, ale pevně věřím, že vaše motivace bude o to silnější. Zkuste si nyní udělat z aktivního pohybu koníček. Mějte radost z pohybu. Snažte se ke svému životu přistupovat aktivněji. První kroky nemusí směřovat rovnou do fitness centra, zkuste procházkou nebo cestou za přáteli nevolte k dopravě dopravní prostředek, ale jděte za nimi pěšky. Nic není jednoduššího než začít aktivní chůzí.

Chci se hýbat, ale děti chtějí sedět u počítače

Upřímně vám řeknu, že tohle je problém výchovy. Nezoufejte, i tohle dokážete změnit, ale musíte na to postupně. Nedaří se vám děti odtrhnout od počítače, XBOXu nebo Playstationu? Přiznám se, že odtrhnout dítě od počítače je horší než třeba od Playstationu. Ale…. Zkuste na celý „problém“ jít od lesa. K Xboxu nebo Playstationu pořiďte kinect s hrou, která vyžaduje pohyb. Můžete buď s dítětem hrát bowling nebo tenis proti sobě. Pokud nejste moc na hry, tak ať si dítě hraje chvíli samo. Po čase zkuste tuto hru přenést do reality. Pokud budete hrát na kinectu bowling, tak po čase dítě vytáhněte někam na bowling. Pokud dítě bude hrát tenis na kinectu, tak si s ním zkuste zahrát tenis na kurtu.

Poslední dobou vnímám, že lidé mají větší zájem o pohyb a o pohybové aktivity jako takové. Toto potvrzuje fakt, že když jdu kolem restaurací, tak nebývají plné jako dříve. Na druhou stranu vznikají nová fitness centra a ty jsou plnější a plnější.

Rozumím, že hektická moderní doba si moc nerozumí se zdravým životním stylem a nedává nám moc času na pohybové aktivity. Ostatně si myslím, že vše je nastaveno v myšlení a přístupu. Když vidím někoho z okolí, že má motivaci a impulz k tomu se hýbat, tak mu vždy jako začátek doporučím chůzi anebo aktivity, kde je zapotřebí přirozeného pohybu. Určitě nedoporučuji hned se zapáleně věnovat vybrané sportovní aktivitě. Ve většině případů to totiž  začíná pořízením drahé výbavy, která po pár měsících končí jako nevyužitá…

Categories: FITKOZDRAVI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial