WILSON PROSTAFF 97 LS 2016 vs 2017

Published by administrator on

Rád hraji s raketami Wilson, popravdě Wilson PROSTAFF beru za mě jako jednu z nejlepších raket. Samozřejmě k mé výšce a váze bych mohl používat těžší raketu, ale herně mi sedí „LSko“.

Jednou za čas jako každý tenista řeším pořízení nové rakety. Pro někoho to může být  nepříjemné, ale technologie jdou kupředu, tak proč toho nevyužít i v tenise. Kam bychom se dostali, kdybychom pořád hráli s dřevěnými raketami 🙂

WILSON PRO STAFF 97 LS 2017 nebo 2017

Novou raketu vybírám podle jejích parametrů. Pokud raketu neznám, tak i podle toho, jak se mi s ní hraje. Nově pořízená raketa by měla mít stejné nebo lepší parametry než současná. Samozřejmě beru v potaz i to, co můj styl hry vyžaduje, prostě dávám přednost tzv. raketám „spinovacím“. Před tím, než jsem se rozhodl pokračovat v modelové řadě, se kterou jsem zvyklý hrát, jsem si vyzkoušel několik testovacích raket. Jednalo se jak o vlajkové lodě jednotlivých výrobců, tak i o novinky. Bohužel (nebo bohudík) pořád tíhnu k „prostaffce“.

Srovnání

V článku chci poukázat na jednu zvláštnost, o kterou se nejde nepodělit. Vysvětlím na číslech.

2016 2017
Hmotnost 290 g 290 g
Délka 686 mm 686 mm
Tvrdost RA RA
Velikost hlavy 626 cm2 626 cm2
Vyvážení 325 mm 325 mm
Vzor výpletu 18/16 18/16
Prosfil rámu 23mm 23mm

 

Jak můžete z tabulky vidět, tak rakety jsou podle parametrů úplně stejné. Každý, kdo vybírá na základě čísel, tak usoudí, že se jedná o stejné modely, které se od sebe liší pouze barvou. Řekl jsem si, že raketu (model 2017) na blind koupím.

Ihned po koupi jsem ji vypletl stejným výpletem, jakým mám vypletenou starou raketu (model 2016). Pro zvědavé jde o výplet Babolat Pro Hurricane TOUR + VS 1.3 přírodní – vypletený v napětí 24 kg na dlouhé a 25 kg na krátké.

Praktické vyzkoušení

Jak raketa hrála na kurtu? První dvě až tři hodiny hraní jsem raketu raději nehodnotil, protože vím, že výplet si musí sednout. Po asi pěti hodinách hraní s ní musím uznat, že raketa hraje opravdu jinak (nahrál jsem s ní daleko více hodin, ale to už s novým výpletem). Oproti starému modelu je razantnější, ale to je tak vše. Po dalších hodinách hraní jsem se nemohl dostat do stejného modu hraní jako se starším modelem. Věděl jsem jen, že starší raketa se mi lépe ovládá a že mi lépe sedí v ruce.

V tomto okamžiku začalo pátrání po tom, proč rakety nehrají stejně. Nikde, na žádném serveru jsem nenašel odpověď. Po návštěvách několika obchodů mi bylo řečeno, že majitelé těchto raket skutečně tvrdí, že rakety jsou jiné (i když parametry mají stejné). Asi po týdnu zkoumání jsem přišel na to, v čem je rozdíl. Jedná se o použité technologie. Stará raketa disponuje technologií Amplifeel. Tato technologie zajišťuje pohodlnější ovládání rakety. Viz níže vysvětleno. V novém modelu bohužel tuto technologii nepoužili 🙁 .

Abych nebyl zaujatý, dal jsem několika tenisovým kamarádům, i mému trenérovi zkusit obě rakety. Podotýkám, že nikdo z nich nevěděl proč to dělám, prostě jsem je jen poprosil ať mi řeknou názor na ně. Výsledkem bylo, že  všichni se shodli na tomhle: s modelem 2016 se hraje podstatně lépe.

2016 2017
Amplifeel ANO NE
Braided Graphite + Kevlar ANO ANO
Spin Effect ANO ANO

Níže máte popsáno co přesně jednotlivé technologie znamenají. Zdroj: wilsonstore.cz

Technologie Amplifeel v držadle rakety zajišťuje komfortnější a pevnější držení rakety. Tím hráč snadněji dosáhne razantních úderů a plynulejšího švihu.

Braided Graphite + Kevlar

Rám rakety je vyroben z technologie spletených vláken kevlaru a grafitu. Tato pevná konstrukce tlumí vibrace a zvyšuje cit a kontrolu hráče při úderech.

SmartTennis Sensor Ready

Raketa je připravena pro připojení elektronického senzoru SmartTennis, který následně analyzuje Vaši hru.

Spin Effect

První systém, který skutečně zvyšuje rotaci míčku, aniž by hráč změnil způsob švihu.

Categories: RAKETA

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial