Pomocník při výběru rakety

Published by administrator on

Možná si řeknete, že je lehké vybrat raketu podle daných parametrů. To je pravda, ale ne vždy vybereme na první dobrou raketu správně. V některých případech si hráči neuvědomují, že je důležité vybírat raketu i podle stylu hry. Pokud máte rádi top spinovou hru nebo hru slajsem (čopem), tak byste to měli ve výběru rakety zohlednit. V příspěvku nechci poukázat na to, jak a podle čeho máte vybírat raketu. Spíše na to, že většina výrobců vydává tzv. matice vlastností, které můžou ulehčit výběr rakety. Díky takové pomůcce aspoň snížíte riziko špatného výběru.

Kde najdu takové informace pro tenisové rakety?

Většinou v produktovém katalogu. Dříve byly tyto informace skoro u každého výrobce/distributora na webových stránkách. Nyní se uvádějí pouze v katalozích (ve většině případech jsou ale „schované“ online v pdf souboru, apod.)

Pomocník 1: produktová matice Yonex

Jako první ukázku jsem zvolil matici firmy Yonex. Na obrázku jsou uvedeny jednotlivé modely raket (v bublinách) a podle toho, jaké má daná raketa vlastnosti, tak je zanesena do matice. Z matice lze vybrat raketu podle toho, jaké vlastnosti u ní preferujete. Jestli vybíráte podle váhy (heavy, light), a nebo podle „swingu“ (údaj související s ovladatelnost rakety). Většina z vás nejspíš ví, jak číst data spojené s váhou. Čím těžší, tím je raketa v bublině výše. Swing lze číst z obrázku následovně: pokud máte rádi agresivní styl hry, tak byste měli vybírat rakety z červené zóny, pokud preferujete univerzálnost, tak volte rakety ze žluté zóny. Pokud hledáte raketu, která vám odpustí sem tam špatně trefený míč, tak volte rakety z modré zóny (spíše pro děti nebo začátečníky).

RAKETY YONEX (zdroj: yonex.com)

Pomocník 2: produktová matice Wilson

Zde firma „pomáhá“ s výběrem raket podle stylu hry. Pro ty, kteří mají rádi hru od základní čáry, jsou rakety v katalogu označené baseliner (obrázek: RAKETY BURN). Jestliže máte rádi útočnou hru, hledejte v katalogu označení attacker (obrázek: RAKETY PRO STAFF)

RAKETY BURN (zdroj: wilson.com)               RAKETY PRO STAFF (zdroj: wilson.com)

 

 

Categories: RAKETA

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial