SPORTKEMP 2017

Published by administrator on

Již po sedmé v Rumburku proběhl sportkemp pořádaný Vašíligou. Pro ty, co Vašiligu neznají – jedná se o největší amatérskou ligu zaměřenou na jednotlivé sporty (vaseliga.cz). Pro mě se jednalo o premiérovou účast. Ohlasy a recenze od účastníků minulých ročníků byly vždy pozitivní, tak jsem neodolal:-) Z nabízených sportů jsem si vybral tenis.

Sportkemp proběhl počátkem léta, 5.-9. 7. 2017. Výhodou pro nás pracující bylo, že za jeden den volna v práci jsme získali více dnů zábavy.

Přihláška na SPORTKEMP

Přihlašování na sportkemp (za mě na tenis) probíhalo už od března. V dubnu byla kapacita naplněna. Ti, co nebyli tak pohotoví, se dostali na seznam náhradníků, odkud nebyla moc velká šance se zrovna na tenisový kemp dostat. Šlo se ale dostat na jinou disciplínu, třeba na atletiku.

Doprava

Doprava na místo byla individuální, což pro některé bez auta mohl být problém. Před akcí vznikla Facebooková událost, takže by asi šlo se k někomu přidat na spolujízdu. Dopředu je zapotřebí „kalkulovat“, zda je dobrá volba jet autem. Pokud patříte k typům, co mají rádi zábavu doprovázenou alkoholem, tak upřímně – jeďte radši s někým, kdo bude schopný v neděli po závěrečném večírku řídit. Na místě byla spousta jedinců, co řídit nemohli ani v neděli k večeru :-).

Rumburk, tady se vše odehrávalo

Po příjezdu do areálu jsem zpozoroval na všech účastnících dobrou náladu. Na druhou stranu na nováčcích byla vidět zdrženlivost. Je pravda, že část ostříleného osazenstva se znala z minulých ročníků, to ale nebránilo se s někým pustit do řeči. Následoval proslov pořadatelů, kde byly vysvětleny instrukce a plán sportkempu. Poté proběhl seznamovací večírek, což asi nemusím dále rozvádět 🙂

Program 

Ráno se začínalo snídaní, od 9 do 12 trénink, oběd, odpolední siesta, odpolední sportovní program a večeře.  Večery byly buď ve znamení skupinových her anebo ve znamení party. Obvykle se nakonec stíhalo obojí 🙂

Ráno

Samotný tenisový trénink probíhal pod vedením trenéra s licencí třetí třídy. Na čtyřech kurtech nás bylo osm dvojic. Začátek tréninku byl spíše babytenis. Trenér postupně chodil a vysvětloval jednotlivcům, jak lépe zahrát úder apod. Po hodině si s každým pinknul cca na 20 minut. Osobně mi takový styl vedení tréninků neseděl, protože jsem to zažil v tenisové přípravce, ale beru v potaz to, že nás je více a musí se měřit stejným metrem. Do budoucna by bylo lepší snížit kapacitu tenisu anebo zvýšit počet trenérů. Tenisový trénink tedy úplně nesplnil moje očekávání, očekával jsem rozbor hry, fyzickou přípravu, pro nováčky aspoň náznak toho, jak se mají pohybovat na hřišti. Bohužel toto nebylo o trenérovi, ale spíše o pořadateli SPORTKEMPU. Podtrženo, sečteno, vzhledem k ceně nemůžu protestovat proti takovému tréninku, a nakonec jsem byl spokojený, protože vše bylo spíš o dobré a pohodové atmosféře.

Odpoledne

Odpoledních aktivit bylo více, ať už skupinových nebo individuálních. Osobně mě nadchla hra Spikeball. Ve volných chvílích jsme ji tam hráli asi všichni. Opravdu zde bylo hodně nových sportů, které jsme si mohli vyzkoušet.

Večer

Večerní aktivity byly jak sportovní, tak i společenské. No, co vám budu povídat. Prostě zábava ve všech směrech. Největší srandou byla (po večírcích) asi večerní týmová „stezka odvahy“, kde se ve tmě v lese u předem vytyčených stanovišť plnili úkoly. Hned na prvním stanovišti byl třeba úkol: seřaďte se podle velikosti a s kolegou/kolegyní po levé ruce si vyměňte oblečení krom spodního prádla. Takových úkolů tam bylo více. Prostě jako kdybychom se vrátili v čase zpět na letní tábor, kdy nám bylo 15. Opravdu super!

Spokojenost?

Osobně jsem si SPORTKEMP velice užil a příští rok pojedu znovu. Výborná atmosféra a nové známostí ze všech koutů celé země vás určitě neminou. Dobře vyšlo i počasí, to bylo výborné. Prostě typické letní počasí. Organizátoři měli určitě dost práce s přípravou, protože doprovodné aktivity jsou rok co rok jiné. Závěrečnou tečkou celého sportkempu byl tematické večírek. Rok 2017 byl ve stylu doktorské párty.

Categories: TENIS V PRAZE

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial