Malý Open

Published by administrator on

Co je vůbec Malý Open? Jedná se o organizaci pořádající tenisové turnaje víceméně pro tenisty na amatérské úrovni. Organizace pořádá turnaje ve všech koutech republiky, nejčastěji však v Praze.

Dlouho jsem přemýšlel, kdy napíši recenzi na Malý Open. Vzhledem k tomu, že na turnaje do Prahy na Malý open chodím již rok, tak jsem usoudil, že je ta správná doba napsat nějakou recenzi. Ono, byl bych schopný ji napsat ji i dříve, ale nějak jsem se k tomu nedostal.

Turnaje

Turnaje jsou určeny převážně hráčům na amatérské úrovni. Krom klasických dvouher je možné na „maleopenu“ hrát i čtyřhry. Za zmínku určitě stojí turnaj Mistrovství ČR neregistrovaných hráčů. Abych tady se nebavil o obecných věcech, které si můžete vyčíst na webu www.malyopen.com , tak se raději zaměřím na recenzi turnajů, které jsou pořádané v Praze.

Jak jsem se vůbec o turnajích dozvěděl? Na tenhle moment si dobře vzpomínám, kolega z ATT tour v minulosti chodil paralelně jak na Malý Open, tak i na ATT turnaje. Nějak v diskuzi o turnajích v Praze jsme se dostali k Malý Open. Dlouho mi to nedalo a týden na to jsem už byl přihlášený na svůj první turnaj. Povrch na kterém se hraje je vždy antuka.

Přihlášení

Pokud se chcete přihlásit na turnaj, tak doporučuji přes webový formulář na stránkách. Pro Prahu jsou turnaje vypisovány více než s 14ti denním předstihem. Pro ostatní části republiky jsou termíny vypsány na stránky i s delším časovým odstupem. Pokud se vám nechce vyplňovat formulář, tak můžete zavolat přímo organizátorovi a ten vás zapíše (pro Prahu Roman Kukla). Někdy se stává, že se potřebují hráči odhlásit z turnaje, tak tady doporučuji výhradně telefonní kontakt. Leckdy den, dva před turnajem vás kontaktuje sám organizátor a upřesní oznámí vám případné změny. Někdy změny přijdou vhod a někdy zase ne. V pozitivním smyslu slova bývají změny na přelomu zimní a letní sezony. Pokud je hezky a je vypsaná hala, tak organizátor se všemi přihlášenými konzultuje změnu z haly na venek. Ono třeba u konkurence MalyOpen mi tohle vadilo, že fixně byla ojednaná hala ikdyž bylo venku třeba 22 strupňů. Tady na MO je to přeci více „flexibilní“. Co se týče startovného, tak to je výhradně vybráno až na turnaji. Nic předem neplatíte. Startovné na léto je 500 a na zimu 800Kč (platné pro sezonu 2019/2020). Dříve bylo startovné pro léto o stovku levnější a na zimu dokonce o dvě stovky.

MalyOpenPraha

Průběh turnaje

Turnaje přes léto se většinou odehlávají v areálu tenisového klubu TK Montáže na Praze 4. Zimní turnaje jsou buď na Hamrech (Záběhlice, Braník) nebo na LTC Modřany. Začátek je obvykle dopoledne a konec většinou po páté hodině večerní. Jestliže je turnaj naplánovaný na stejný den jak pro singly, tak debly, tak počítejte s koncem spíše v pozdějších odpoledních hodinách.

MalyOpenRecenze

Rozlosování probíhá na začátku turnaje. Hráči jsou primárně rozděleni do základních skupin. Z každé skupiny postupují všichni účastníci. Do hlavního turnaje, kde podle počtu účastníku jdete rovnou do čtvrtfinále nebo si dáte předkolo. To, že všchni postupují ze základní skupiny je dáno tím, že pořadatel vám garantuje minimální počet zápasů (jednoduše řečeno, každý hraje více než tři zápasy). Match se hraje na jeden set.  První tři místa dostávají poháry.

Malý Open a mé postřehy

Turnaje pod pražskou organizací probíhají rize na přátelské úrovni. Účastníci se většinou mezi sebou znají a v posledním půlroce jsem nezaznamenal žádné nové tváře. Teda pro mě byli noví ti, kteří již v minulosti Malyopen navštívili. Pozitivně můžu hodnotit, že organizátor Roman Kukla se vám snaží vyjít vstříct v maličkostech typu: potřebuji přijít na turnaj o půlhodiny později, šlo by mě nominovat až na druhý zápas? Negativně na druhou stranu hodnotím, že cena za turnaje vzhledem k službám je poměrně vysoká. Za 500 u konkurence dostanete lepší servis než u MO, kde letní turnaj vyjde taky na 500. Napířklad ve srovnání s Babolat ATT uvedu pár příkladů.

Na ATT se vám nestane, že by jste nedostali nové míče na vyžádání na hru

Na Maly Open není žádný večírek na konci sezony + masters turnaje, aj.

Úroveň služeb je u Malý Open podstatně nižší než u ATT (pokud je trunaj dvouhry a čtyřhry dohromady, tak více než dvouhodinové prostoje mezi zápasy nejsou výjímkou).

U MalyOpen není možnost online statistik jako u ATT (vzájemné zápasy, přehledy, apod).

Abych uzavřel tuhle recenzi, tak i přes jistá negativa rád chodím na Maly Open turnaje. Na turnajích nepanuje taková rivalita jako u konkurenčních turnajích. Osobně to beru jako společenskou událost, kde si zasportuji, dám si něco dobrého k jídlu a pití, zasměju se a jedu domů.

MalyOpenTurnaje

 

Categories: TENIS V PRAZE

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial