Spoluhráči na tenis?

Published by administrator on

Ať už tenis hrajete aktivně nebo pasivně, tak bez sparing partnera to není ono. Ze začátku si lze pinkat nebo trénovat základní údery o zeď, ale postupem času zjistíte, že to není to pravé ořechové. Co dělat v situacích, kdy nemáte spoluhráče a nechcete platit za trenéra?

Lovte mezi přáteli

–          někdo z vašeho okolí určitě hraje tenis. Zkuste jej oslovit!

Používejte sociální sítě a tenisová fóra

–          např. na Facebooku existují skupiny, kde je možné sehnat spoluhráče na tenis. Pozitivní je, že vidíte, s kým půjdete na kurt. U tenisových fór jsem narazil na hodně neaktuálních poptávek, tak pozor na to.

Znáte web spoluhráči.cz?

–          na tomto webu najdete hned několik poptávek po spoluhráčích. Výhodou je, že si můžete filtrovat spoluhráče podle jednotlivých oblastí. Nevýhodou leckdy bývá neaktuálnost inzerátů.

Vaseliga.cz

–          dle mého názoru jeden z nejlepších sportovních projektů nejen v Praze, ale i v ostatních velkých městech. Napřímo zde spoluhráče nenajdete, ale můžete se přihlásit do soutěže, kde jsou vám každý měsíc přiděleni spoluhráči podle vaší úrovně. Pokud by vám tyto zápasy nestačily, tak není nic jednoduššího, než se s kýmkoliv ze soutěže domluvit na trénincích. Cena čtvrtletního členství je cca 550 Kč.

Placený sparing partner 

–          každý dobrý klub nabízí tuto možnost. V Praze asi nejvíce takových sparing partnerů najdete v klubu Hamr. Jednoduše si zaplatíte spoluhráče. Cena se pohybuje kolem 250 Kč za hodinu plus cena kurtu. Výhodou je, že tento typ spoluhráče je velice flexibilní a měl by umět zahrát kvalitní tenis. Nevýhodou pro někoho může být cena. Navíc pro začátečníky je lepší volit osobního trenéra, a to z toho důvodu, že placený sparing partner vám neřekne, co děláte dobře/špatně.

Víkendové turnaje a sváteční turnaje

–          pokud máte aspoň nějaké základy tenisu, tak vřele doporučuji chodit na turnaje pořádané babolattour.cz. Zahrajete si určitě dobře. Tyto turnaje jsou rozděleny podle jednotlivých hracích úrovní, a to od začátečníků až po profíky. Startovné na jeden turnaj se pohybuje kolem 500 Kč. A to za minimálně 4 zápasy stojí!

Categories: TENISTENIS V PRAZE

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial