Zwölferhorn

Published by administrator on

Náš Velikonoční výlet do Rakouska se pomalu blíží ke konci a my jsme dnes zavítali prozkoumat vrchol Zwölferhorn. Vzhledem k tomu, že jsme pospíchali domů do Česka, tak jsme vrchol zdolali lanovkou. Poté jsme obešli další vrcholy, více ale v článku.

Cesta k vrcholu

Ještě před tím než jsme nasedli do lanovky, tak jsme hledali parkování. Byli jsme smířeni s tím, že nezaparkujeme přímo u lanovky nebo u nástupu je docela malé parkoviště. Při projíždění k vzdálenějšímu parkovišti se naštěstí uvolnilo místo, tak se povedlo zaparkovat přímo u lanovky. Parkování bylo gratis. Pro jistotu jsem si to ještě s paní u kasy ověřoval. Ostatní přilehlá parkoviště jsou podle informací paní pokladní za poplatek, který se pohybuje řádově v jednotkách euro.

Zwölferhorn parkoviště

Kdyby byl zájem o polohu parkoviště, tak přikládám, zde  Ono tenhle bod nemusíte využít jako poznávací znamení parkoviště, ono se dá využít v navigaci k plánovaní cesty. Od parkoviště jsme šli přímo ke kase lanovky. Níže přikládám ceník jízdného platný k Velikonocím 2019. Cena za jednoho za zpáteční cestu činila 26€. Po zakoupení lístků jsme se odebrali do fronty. Bohužel jsme chytli neskutečnou řadu korejců. Při vyčkávání řady jsme se dozvěděli, že sem na Zwölferhorn docela korejci jezdí ve hejnech. Aby toho nebylo málo, tak i do kabinky lanovky jsme si museli sednout s korejskými turisty. Ono do kabinky se vejdou maximálně 4 lidi. Cestou nahoru jsme si vychutnávali výhledy a povídali si o jejich putování po Evropě. Pokud by někoho zajímalo, tak jsme se dozvěděli, že je několik korejských cestovek co pořádají měsíční cesty do Evropy s tím, že turisté navštíví několik významných turistických míst v rámci Evropy (Chorvatsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Slovinsko a Německo jsou údajně nejnavštěvovanější).

Zwölferhorn ceník lanovky

Cesta lanovkou trvala pár minut. Běhěm cesty krom povídání jsme stihli pořídit pár snímků. Nejkrásnější bylo jak se nám město s jezerem zmenšovalo a vytvářel se nám neskutečně hezký pohled na krajinu. Jinak co se týče kvality lanovek, tak už něco mají za sebou. Pevně ale věřím, že všechno je bezpečné přesně tak jak má být.

Zwölferhorn lanovka

Hurááá, vrchol Zwölferhorn

Hned na vrcholu vás budou vítat dvě hospody. První, která je přímo u lanovky nás zaujala velkými čínskými/japonskými nápisy. Překvapilo nás, že zde berou i karty narozdíl od vzdálenější hospody, která je dále od lanovky. Na vrcholu byl všude sníh, docela nás bavilo pozorovat ostatní turisty. Vzhledem k tomu, že se jedná o frekventované turistické místo, tak se nelekněte “turistů” v riflích, lakýrkách, šatech a podobně. Bohudík nás přítomnost lidí přestala bavit, tudíž jsme ihned zavítali na vrchol Zwölferhorn, který je ve výšce 1522 metrů nad mořem. Bohužel tady taky bylo docela dost turistů. Naštěstí poblíž je pár dostupných vrcholů, které nám nedalo navštívit. Rozhodně doporučuji vrchol Pillstein, který je od Zwölferhorn vzdálený zhruba 15minut. Tady na vrcholku už moc nepotáte “krásně” oblečené turisty. Jestliže se chcete úplně vzdálit turistům, tak doporučuji vrchol Illingeralm, který je od Zwölferhorn vzdálený 45 minut. Ze všech zmíněných vrcholů za dobré viditelnosti můžete vidět hory Dachstein, Ostenborn, Pitschergerg nebo Rinnkogel.

Zwölferhorn vrchol

Naše pocity

Tento vrchol jsme bohužel museli vyjet lanovkou, daleko záživnější by bylo kdyby jsme si jej vyšlapali pěšky. Bohužel časově nám to nevycházelo. Pokud na Zwölferhorn vyjedete stejně jako my lanovkou, tak doporučuji nějaký delší výšlap na přilehlé vrcholy. Každé místo na vrcholu nabídlo bezkonkurenční výhledy. Jediná nevýhoda, kterou jsme vnímali na Zwölferhorn byly masy turistů. Jakmile zavítáte trochu dále, tak bude platit následující: čím dále od Zwölferhorn, tak tím méně turistů.

Zwölferhorn trek
Categories: Evropa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial