Ovesné kaše, kupovat?

Published by administrator on

Je jedno, jestli se jedná o kaše semínkové, pohankové, jáhlové, nebo kaše z ovesných vloček. Osobně zastávám názor, že jde o šíleně předražené produkty, které nenabízí nic navíc oproti tomu, co by si člověk udělal doma sám. Možná se ptáte, zda připravit kaši je skutečně tak složité? Nejedná se o dlouhý proces přípravy, směs na kaši nebo kaši samotnou máte připravenou takřka ihned. Když nepočítám samotný nákup potravin, tak kaši máte hotovou doslova lusknutím prstu.

Suroviny pro přípravu kaše

Zakoupené suroviny, které si vyberete dle své chuti, jednoduše smíchejte (např. vločky, kešu, para ořechy, skořici, kokos, čokoládu >85%, chia semínka, kustovnici, slunečnicová semínka, kakao, mák, sezam, protein, atd.) a udělejte si směsi nebo kaše kolik budete chtít. Teď se vás ptám, na co vám jsou kupované kaše?

Domácí ovesná kaše

Marně se snažím najít nějakou výhodu kupovaných ovesných kaší. Spíše převažují negativa. Pohrávám si spíše s myšlenkou, že někdo nemusí mít dostatek času na přípravu a preferuje kupovanou kaši. Jednou za čas to samozřejmě nevadí, ale je zde potřeba si hlídat složení. Takové kaše můžou obsahovat např. extrudáty a nebo můžou být vyrobené extruzí. Tímto odstavcem chci říci: pokud budete kupovat kaši v obchodě, tak prosím čtěte složení! V nedávné době jsem narazil v diskuzním fóru na serveru emimino.cz, kde maminky nešetřily superlativy k hodnocení nejmenovaného druhu kaše. Moc nechápu, proč maminky kupují dětem tyto drahé kaše a pak na jiném fóru brečí, že musejí jezdit městskou hromadnou dopravou nebo jim nevyšlo na benzín. Na závěr vám tady pár názorů z diskuze vykopíruju 🙂

„čisté“ složení

vím, co jím

bez cukru, éček…

já jím ke snídani, dcera k večeři

rychlá příprava

čisté přírodní složení

Categories: ZDRAVI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial