MyChef Kitchen

Published by administrator on

Krabičky. Již dlouhou dobu jsem se chystal na krabičky od My Chef Kitchen. Musím říci, že sám od sebe bych nikdy nepsal recenzi na jídlo v krabičkách nebo již v minulosti jsem pár takových krabiček zkusil a nenapadlo by mě o tom psát. Možná to bylo tím, že mě jídla moc nezaujala ipřesto, že byla určená primárně sportovcům. Tyhle krabičky si ovšem recenzi zaslouží. Možná si říkáte, že článek může být řízená spolupráce, ale není. Na dobré produkty nebo služby s radostí napíši recenzi sám od sebe. Co se týče obsahu článku, tak rád bych jej pojal trochu jinak než co jsem viděl ostatní recenze. Prostě mým pohledem.

Jídlo v krabičkách

V Praze jen nespočet firem, které nabízejí jídlo v krabičkách. Některé jsou lepší a některé zase o něco horší s tím, že těch lepších je fakt poskromnu. Při výběru dodavatel, který vám bude krabičky dodávat je několik faktorů, které můžou ovlivnit výběr toho co vám bude vyhovovat. Osobně po zkušenostech preferuji kvalitní jídlo a moc se neohlížím na cenu. Abych zesumarizoval mé preference, tak je uvedu v jednotlivých bodech.

  • Jidlo musí být z kvalitních surovin (bez toho vlak nejede)
  • Jídelníček musí být vyvážený a pestrý
  • Preferuji stravu bez lepku a přidaných cukrů a konzervantů
  • Čerstvé a moderní potraviny musí být součástí každého jídla
  • Dostupnost jídla (nechci se fixovat na rozvoz, musí být k vyzvednutí téměř kdykoliv)

Možná se vám zdá, že mé požadavky jsou přehnané, ale vyplývají z toho, že už mám nějakou zkušenost s krabičky a nechci platit za něco co mi nebude chutnat nebo mi nebude vyhovoat. Prostě nechci platit za průmyslově zpracované potraviny typu celozrná bageta s cottage a šunkou apod.. Když jsem poprvé viděl krabičky od My Chef Kitchen, tak jsem věděl, že je někdy zkusím. Mimo jiné jsem i věděl z dřívejších zkušeností, že internetová prezentace snese vše a stránky můžou být udělané od profíků a pak realita s jídlem bude někde jinde (moje předchozí zkušenost, kdy stránky vypadaly dobře, za projektem stáli lidé z oblasti fitness a přesto se to nedalo jíst – taková navoněná bída). Vzledem k tomu, že jsem měl z dřívejška špatné zkušenosti, tak jsem si raději ověřil kvalitu My Chef Kitchen.

MyChefKitchenKrabicky

Shodou okolností jsem na IG sledoval dva lidí, kteři již zkoušeli krabičky od My Chef Kitchen. Napsal jsem jim a jejich reakce byly víc než pozitivní. Krom pozitivních reakcí jsem pro jistotu i zavolal na číslo Mychef, kde mi paní/slečna zodpověděla všechno co jsem chtěl vědět. V tento moment mě potěšilo, že jsem vůbec zavolal nebo jsem se dozvěděl i to co není na webových stránkách. Například ohledně kvality surovin se mi líbí to, že primárně surovniny nakupují na farmářských trzích a v místech podobného ražení. Ono, kdo by taky chtěl platit za jídlo, které by bylo ze surovin převázně od velkých obchodních řetězců.

Očekávání

Program, který jsem si objednal na jeden měsíc je podle mě tak akorát na vyzkoušení. Vím, že za tu dobu nelze očekávat zázraky. Vzledem k tomu, že stravování mám již několik let plus minus vyvážené, tak jídlo jsem si neobjednával kvůli změně postavy. Pro zajímavost. Když jsem na Instagram dal první stories s My Chef Kitchen, tak mi napadalo do zpráv docela hodně reakcí ve smyslu. Když si tohle koupím (objednám), zhubnu? Osobně jsem přesně takové očekávání neměl. Krabičky jsem si objednal hlavně ze dvou důvodů. První byl, abych se dostal po létě zpět do režimu, kdy budu pravidelně jíst. Druhý důvod byl úspora času nebo věděl jsem, že mě čeká hektičtější období a potřeboval jsem ad-hoc vyřešit stravování. Vlastně když se nad tím zamyslím, další důvod byl, že každoročně na měsíc před zimou nebo po zimě vysadím ze stravy lepek a přidané cukry. Po měsící, kdy jsem krabičky měl objednané tak musím říci, že vše klaplo tak jak mělo. Mimo jiné to mělo i ten efekt, že se mi trochu „upravila“ postava. Minus tři centimetry v břiše a na váze taky o nějaké to kilo méně. Ono tohle je jen příjemný bonus nebo postavu mám sportovní a tady jde vidět, že když se člověk stravuje pravidelně a nepřejídá se, tak to jde.

Upřímně, jestliže máte problém s postavou a máte špatné stravovací návyky, tak jednoznačně doporučuji začít s krabičkami. Ono si zvyknete na nějakou pravidelnost a současně naberete inspiraci chutných jídel. Rozhodne za měsíc neočekávejte výraznou změnu postavy a podobné. Tohle je zapotřebí držet dlouhodobě a pak se vám teprve tělo odmění.

Programy

My Chef Kitchen nabízí tři druhy stravování. Keto, paleo a healthly balance. Ke každému programu doporučuji si na stránkách https://www.mychef.kitchen/#diety přečíst detail.

mychefkitchenprogramy

Keto

Ketogenní strava (neboli keto dieta) nahrazuje příjem sacharidů tukem, čímž dostane metabolismus do stavu, kdy používá tuk jako svůj hlavní zdroj paliva a rozkládá ho do „ketonů“. Ketony vytvářejí mnohem udržitelnější zdroj energie pro tělo a nemají nepříznivý vliv na krevní cukr. Keto dieta řeší skryté příčiny nárůstu hmotnosti – včetně hormonální nerovnováhy, zejména spojené s vysokou hladinou cukru v krvi.

KETO POTRAVINY

Maso, drůbež, vejce, ryby, mléčné výrobky, zdravé tuky jako avokádo a olivový olej, a dokonce i máslo nebo ghee. Ořechy a semena, listová zelenina a další neškrobová zelenina, bobule

BEZ

Cukru, lepku, GM

Paleo

Klasický paleo plán eliminuje obiloviny, jako je pšenice, rýže a kukuřice a pseudo-obiloviny, jako je proso a pohanka.

PALEO POTRAVINY

Maso ze zvěře krmené trávou, drůbež, mořské plody, vejce, ořechy a semínka, ovoce a zelenina, kokosový olej, olivový olej a olej z avokáda

BEZ

Cukru, lepku, mléčných výrobků, GM

Healthly balance

Healthy balance plán uznává některé moderní potraviny, které jsou vědci označovány za zdravé. Takovými potravinami je například rýže, quinoa, brambory a fazole. Healthy Balance obsahuje mléčné výrobky.

PODPOROVANÉ POTRAVINY

Maso ze zvěře krmené trávou, drůbež, mořské plody, vejce, ořechy a semínka, ovoce a zelenina, kokosový olej, olivový olej a olej z avokáda (bez rostlinných olejů, jako řepkový olej)

BEZ

glutenu, lepku, rafinovaného cukru, GM

Cena

mychefkitchencena

Ukázkové jídelníčky

MyChefKitchenNemu1 MyChefKitchenNemu2 MyChefKitchenNemu3

Recenze MyChefKitchen

Již od objednání jsem se těšil na krabičky. Stravovací program jsem si objednal 2000 kcal Fitness. U tohoto programu vím, že denní příjem živin je tak akorát (bazál mám těsně pod). Ono jsem rovněž zvažoval, jestli pro jistotu nejít do varianty 2500 kcal. Kdybych si krabičky objednával v létě, kdy mám více pohybu, tak určitě jdu do Athlete programu.

Co se týče druhu ditety, tak byl objednán Healthly Balance. Taky jsem přemýšlel i o Keto nebo Paleo, ale vzhledem k tomu, že nepotřebuji omezovat ve stravě žádné další suroviny, tak jsem to rychle zavrhl. Přeci jenom nevím co by se mnou udělalo například omezení a nahrazení sacharidů tukem. Jednoduše řečeno, zrovna v tento čas jsem nechtěl experimetovat.

Ohledně doručování jsem si zvolil osobní vyzvedávání z My Chef Kitchen výdejny, která je na Žižkově a jídlo si lze vyzvednout vždy od 18:45 až do prakticky kdykoliv. Výdejna má otevřeno pořád. Při každém vstupu zadáváte kód, který je vám přidělen.  Mimo jiné jsem přemýšlel i o dovozu jídla domů, ale jak chodím domů v nepravidelné časy, tak bych si možná zbytečně komplikoval život. Možná mám malou poznámku k výdejně na Žižkově. Vzledem k tomu, že jezdím po Praze autem, tak velká komplikace bylo parkování. Než abych hledal parkovací místo, tak jsem na blikačky zastavil před výdejnou. Abych tady nerecenzoval pouze vše ostatní kolem jídla, tak vám ještě napíšu něco k jídlu.

MyChefKitchenVydejna

Již od první krabičky mi chutnala všechna jídla. Z celého měsíce mi nechutnalo pouze dvakrát a to v případě, kdy jednou bylo hovězí  maso tužší a podruhé kdy polévky bylo po méně a chuť byla taková planná. Bohužel/bohudík jsem trochu náročnější strávník a v ostatních případech jsem si opravdu u každého jídla pochutnal. Kéž by takový standart měla i konkurence.

Snídaně

Není nad to každý den začínat dobrou a kvalitní snídaní. Osobně u snídaní jsem byl zaskočený tím, kolik variant jídel lze vymyslet v jednom měsíci s tím, že jídla se neopakují. Ať už k jídlu byly vejce na tvrdo s lehce opečenou slaninou, ředkvičkovým salátem a domácím chlebem a nebo palačinky z kokosové mouky s krémem z mascarpone a lesním ovocem, tak všehcny varianty opravdu stály za to. Jednoduché a chutné, víc k tomu nemůžu dodat.

MyChefKitchenSnidane1 MyChefKitchenSnidane2MyChefKitchenSnidane2

Svačina a dezert

V každém dni máte nabaleno jak dezerty (ten sem si vždy dával ráno) tak i svačiny (ty jsem vždy dávála odpoledne). Tady jsem nevěřil, jak kuchař(i) z MyChef můžou být kreativní. Nejen že mi vždy chutnalo, ale taky jídlo vždy skvěle vypadalo. Téměř každý večer po vyzvednutí jídla jsem měl co dělat abych tyto svačiny nesnědl hned po příchodu domů.

MyChefKitchenSvacina1 MyChefKitchenDezert MyChefKitchenDezert2

Obědy a večeře

Tohle je kapitola sama pro sebe. Všechny jídla (teda až na to jedno nebo dvě) byla výborně dochucená. Jídla se neopakovala a každé jídlo bylo prostě jedinečné. U některých menších porcí jsem si říkal, že nemůžou zasystit. Ovšem leckdy mě to zasytilo více než bylo potřeba. Před objednáním jsem se bál, že jídla nebudou tzv. 100%tní nebo ne vždy vypadala úplně dobře na Instagramu. Ve finále jsem ale rád, že mi měsíc připravovali obědy a večeře profíci nebo až po osobní zkušenosti můžu říci, že ikdyž jsem jídlo sám nevaříl, tak i tak jsem jej měl pod kontrolou. Abych pouze já nechválil krabičky od My Chef Kitchen, tak jsem několikrát dál ochutnat jak přítelkyni, tak i rodině. Pokaždé ten kdo ochutnával, tak jídlo chválil.

MyChefKitchenObed2 MyChefKitchenObed MyChefKitchenVecere

Suma sumárum

Už od prvního okamžiku, kdy jsem krabičky vybíral, tak mě bavily nejen stránky My Chef Kitchen, ale i komunikace se zákazníky. Na Instagramu mě pozitivně překvapilo, že ukazují i informace ze zákulisí jak se jídlo připravuje a na co se můžete těšit. Rovněž tam najdete i ukázky jídel, recenze, stories k surovinám, atd. atd. atd. To co jsem měl na talíři byla neskutečná pecka a můžu doporučit každému. Ovšem na druhou stranu krabičky od My Chef Kitchen můžou být pro někoho docela drahé. Jestliže se bavíme o variantě Fitness pro muže na 4 týdny včetně sobot, kde za den platíte 609 Kč plus možná doprava za den (90Kč), tak jsme na částce zhruba 14 tisíc plus potenciálně doprava zhruba 2 tisice. Osobně mi tyhle peníze nedělají problém nebo přeci jen investujete do svého zdraví. Pokud se podívám zpět v čase, kdy jsem jak dlouhodobě, tak i krátkodobě zkoušel konkurenční krabičky, tak s klidným srdcem můžu říci, že tady opravdu platíte za kvalitu. Za mě bych už nikdy nešel do jiných krabiček nebo My Chef Kitchen v tomto stylu stavování nasadil laťku hodně vysoko. Hold na kompromisy není prostor. Možná článek zní moc pozitivně, ale opravdu nemám co vyktnout. To že mi dvakrát nechutnalo je v toleranci a to že jednou jsem dostal tašku celou mokrou od nevím čeho to přehlédnu. Možná závěrem se vám omlouvám za kvalitu pořízených fotek (jsou to momentky z telefonu co šly na IG), ale dva dny před koncem celého měsíčního programu jsem omylem smazal fotky jídel z fotáku. Bohužel na focení mi došlo místo na kartě a v té rychlosti jsem nějak zapomněl, že mám tyhle fotky  nemám vykopírované v MACu (ostatní jsem měl) a kartu jsem celou formátoval. Tak snad při příštím programu sem dám lepší fotky.

Categories: ZDRAVI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial