Lago di Sorapiss

Published by administrator on

V rámci našeho Eurotripu jsme se rozhodli navštívit i tyrkysové jezero Sorapiss (Lago di Sorapiss). Jezero se nachází v Itálii kousek nad Cortinou. Před návštěvou jsme si přečetli několik článků a jsme rádi, že jsme dali na doporučení. Jezero je totiž nejlepší navštívit k večeru. Nejen kvůli menšímu počtu návštěvníků, ale i kvůli nádherné kompozici, kdy jezero je ve stínu a na okolní hory svítí zapadající slunce. Každopádně pokud k jezeru jdete vyloženě za koupáním, je nesmysl navštívit ho až k večeru.

Cesta k jezeru

Jak jsem zmínil, jezero se nachází kousek od Cortiny. Několik průvodců doporučuje výšlap k jezeru od Misuriny. Osobně tohle nedoporučuji, našli jsme lepší cestu. Místo, kde se dá zaparkovat, se nachází mezi Misurinou a Cortinou. Není placené a byli jsme překvapeni, že nebylo ani přeplněné. Bod, kde zaparkovat, se nachází zde: https://mapy.cz/s/2ZwVx . Zkušenost s navigací Waze máme veskrze negativní, protože tento cílový bod nemohla najít. Google Maps jej bez problémů našel a navedl nás tam.

 

Od parkoviště doporučuji jít po turistické trase číslo 217. Trasa je jednoduchá přes údolí, pak budete více než hodinu stoupat do kopce. Trochu mi trasa připomínala „áčkovou“ ferratu, ale není třeba mít jištění, je bezpečná. Celá cesta trvala téměř dvě hodiny. Po cestě je jedna malá studánka, sice hned ze začátku, ale je 🙂

Jsme u jezera

Asi deset minut před jezerem se strhla velká bouřka. Vcelku nám to pomohlo, neboť většina lidí kvůli tomu jezero opustila, a tak jsme měli větší prostor. Zhruba k páté hodině odpoledne tam nebylo moc návštěvníků a skoro všichni se fotili u příchodové cesty. Za sebe doporučuji jít kolem dokola a vybrat si své soukromé místo ke koupání nebo k focení. Kolem jezera vede cestička, určitě nebudete mít problém s dostupností. Naše dojmy z barvy jezera, která je až neuvěřitelná, a z okolí jsou vskutku úžasné.

U jezera jsme se zdrželi necelé dvě hodiny. Jednak jsme čekali na západ slunce a jednak jsme si chtěli jezero co nejvíce užít. V okolí jezera je několik ferrat, ale jezero nás k žádné aktivitě „nepustilo“.

Cesta od jezera zpět trvala odhadem hodinu a půl. Při sestupu buďte opatrní. Zejména v případě, kdyby náhodou byl povrch trochu mokrý (může to klouzat).

Categories: Evropa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial