Lago di Braies

Published by administrator on

V rámci našeho Eurotripu jsme si nemohli nechat ujít krásy jezera Braies. Toto jezero je prezentováno jako jedno z nejhezčích italských jezer. Je situováno mezi horami v Jižním Tyrolsku. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečně krásné jezero, patří i k nejnavštěvovanějším. Co se týče dostupnosti, až skoro k jezeru můžete dojet autem. Jestliže chcete do Itálie jenom kvůli tomuto jezeru, vřele nedoporučuji. Doporučuji naopak výlet spojit i s jinými aktivitami. V rámci našeho výletu jsme sem jeli z Rakouska a od jezera jsme dále pokračovali směr Cortina.

Cesta k Lago di Braies

trasa lago di braisesPři plánování cesty k jezeru vše vypadalo až moc jednoduše a optimisticky. Plán zněl jasně: ráno po deváté hodině přijedeme do vesnice, dáme kafe a popojedeme přímo k parkovišti u jezera. Následně si uděláme program, který je spojený s projížďkou na loďce a obhlídkou jezera. Než jsme dorazili na místo, vše vypadalo růžově. Při příjezdu cca v 8.45 jsme si v městečku dali kafe a lehkou snídani. Nasedli jsme do auta a vydali se směr parkoviště u jezera. Trasa, která podle plánu měla trvat 5 minut, byla najednou na 45 minut. Při detailním pohledu do Waze jsem zjistil, že před parkovištěm u jezera je doslova nehybná kolona.

Cesta pěšky, nebo autem? 

Pěšky bychom tam byli rychleji, a tak jsme to po pěti minutách v koloně otočili. Po cestě zpět směr „centrum“ městečka jsme viděli u hotelu Steinerhof (Gasthof Albergo) nějaká volná parkovací místa.

parkoviště lago di braies

Zaparkoval jsem tam a šel do hotelu vysvětlit situaci. Personál hotelu mi sdělil, že auto můžeme na jejich parkovišti nechat a že jsou na to tady zvyklí. Cena za celodenní parkování byla 4 €. Za tohle jsme byli opravdu rádi, neboť u hotelu je rovněž turistická stezka k jezeru. Přikládám zde mapku, kde jsme parkovali a kudy jít k jezeru: https://mapy.cz/s/2ZlIW

Cesta turistickou stezkou je nenáročná a zvládne ji opravdu každý. Nám trvala necelých dvacet minut. Čím více jsme se přibližovali k jezeru, tím lépe jsme na druhé straně řeky mohli sledovat dopravní kolaps. Nakonec jsme si řekli, že všechno špatné je pro něco dobré. Měli jsme levnější parkování, část cesty jsme si mohli vychutnat pěšky a auto bylo celou dobu ve stínu pod stromem.

Jezero a jeho krásy

Skutečně se jedná o moc krásné jezero. Nevidím zde žádnou nedokonalost – až na jednu. Masy, davy, houfy turistů! Neskutečné množství lidí bylo u jezera. Rozumím, že jsme tam byli o prázdninách (byť v pracovní den), ale i na nás tam bylo opravdu moc lidí. Obhlídku jsme zkrátili a raději jsme si šli půjčit loďku. Fronta na loďku byla dlouhá. My jsme měli to štěstí, že jsme se zeptali někoho z personálu, jak to tu chodí, a on nás zrovna vybavil tiketem. Cena půjčovného za hodinu byla 25 € a kauce na loďku byla rovněž 25 €. Kauci po nás nicméně pán nechtěl. Po zakoupení jsme zhruba 10 minut čekali, než budou volné loďky. Poté jsme nasedli do loďky a odpluli do půlky jezera, kde jsme se fotili a relaxovali. Výhled na hory kolem a na výjimečnou hladinu jezera byl doslova dechberoucí. Opravdu doporučuji navštívit.

LAGO_DI_BRAIES jezero

Categories: Evropa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial