Klammsee

Published by administrator on

Klammsee, krásné jezero, které je jen pár minut vzálené od Zell am See. Jezero vás ohromí nejen svou barvou, ale i docela snadným přístupem. V rámci poznání se dá tohle jezero spojit i s návštěvou soutěsek Sigmund Thun.

Klammsee

Jezero vzáledené jen pár minut od Kaprunu nebo od Zell am See je snadno přístupné. Přístupnost od podobných jezer je naprosto neuvěřitelná. Jerezo se nachází hned u hlavní cesty L215. Tohle mě osobně docela překvapilo nebo přístupnost k podobným jezerům nebývá až tak snadná. Zaparkovat se dá přímo na parkovišti u jezera (https://mapy.cz/s/javufusaca). GPS souřadnice: 47.2490489N, 12.7363627E. Parkoviště je zdarma. Obsazenost nás rovněž překvapila. O víkendu v sobotu kolem oběda bylo poměrně poloprázdné. Hned u parkoviště je informační cedule s mapkou. Po nastudování mapky jsme měli jasno kudy jít. Primárně jsme šli od cedule doprava s stím, že cestou stihneme i návštěvu soutěsek. Cestou kolem jezera jsme mýjeli několik informačních tabulí, které popisují faunu a floru kolem jezera. Většinou tyto tabule se nachází na pravé straně od jezera. Po levé ruce jsme měli malebné jezero, kde nestačilo se kochat pouze za chůze touhle krásou. U břehu je několik laviček, kde doporučuji se zastavit a vychutnat si užasné scénérie.

Klammsee Kaprun

Osobně nám nedalo před vstupem do soutěsek jsme si všimli, že vede stezka směr Burgkogelsteig 15a. Tuhle cest jsme nechtěli celou absolvovat, stačilo nám pouze si vyjít nad jezero a pokochat se svělými výhledy. Povedlo se, zhruba po 10ti minutách chůze včetně focení se nám otevřelo jezero jako na dlani. Určitě doporučuji sejít z trasy kolem jezera a pokochat se famoźními výhledy. V době naší návštěvy většina turistů jen chodila kolem jezera a málokdo byl od poledu ochotný si vyšlápnout menší kopec.

Klammsee Zell am See

Po výstupu jsme pokračovali směr soutěstky, ale aby dokončil povídání o Klammsee, tak doporučuji následně projít jezero celé dokola. Nás hodně fascinovala rybářská chatka, kde jsme si pořídili pár snímků a následně od chatky pokračovali druhou stranou směr parkoviště. Po cestě jsme viděli mimo nádherné barvy jezera i lidi osvěžujicí se na břehu u stánku s občerstvením. Co se týče času u jezera (nepočítám prohlídku soutěsek), tak se to dá svižnějším tempem stihnout za pár minut. Ovšem doporučuji si spíše vychutnat atmosféru a u Klammsee strávit více času.

Klammsee

Soutěsky Sigmund Thun

Při plánování návštěvy jezera Klammsee jsme nevěděli, že u jezera může být i něco jiného. To, že tam jsou i soutěsky jsme se dozvěděli až z informační tabule. Asi v půlce jezera vás nasměřují cedule směr Sigmund-Thun-Klamm. Trasa se dá zkrátit lesem a nebo je možné jít normálně po cestě. My jsme zvolili cestu lesem nebo tam byl chládek a nebyli tam žádní návštěvníci.

Sigmund-Thun-Klamm

Co se týče vstupu, tak ten je zpoplatněn. My jsme platili na osobu 6€, ale podle ceníku jsou i k dispozici rodinné vstupy, které jsou samozřejmě zvýhodněné (cca 13,50€). Jinak co se týče otevírací doby, tak ta je závislá na obodobí. Prakticky přes velké prázdniny od 8:30-19:00 a mimo sezonu od 10:00-15:00. Po projítí turniketů u pokladem se vám pohledem nabídnou hezké soutěsky. Zajímavé jsou, že ve většině soutěsek jsou i vodopády. U kajímavých míst je cedulí označeno Photopoint.

Sigmund Thun

Některé místa jsou i přikryta dřevenými stříškami, a to asi kvůli tomu aby nikdo neuklouzl. Každopádně se není čeho bát. Prohlídka soutěsek trvá řádově pár minut. Zde opět záleží do jaké míry si budete chtít tuhle krásu vychutnat.

Sigmund Thun vodopad

Vyrazit směr Klammsee?

Za mě pokud máte naplánovaný trip nebo cestu kolem, tak rozhodně doporučuji jak Klammsee, tak i soutěsky Sigmund Thun navštívit. Výhodou je přístup, který je dostupný i rodinám s dětma. Kolem jezera se dá i s kočárkem, ale u vodopádu mi přišlo, že by to možné nebylo nebo je tam hodně schodů.

 

Categories: Evropa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial