Bojujete s oparem na rtu?
Opar na rtu není jistě pro nikoho příjemná věc. Existuje mnoho osvědčených rad, jak s oparem bojovat. Samozřejmě neexistuje univerzální a rychlá metoda, jak se oparu zbavit. Holt každému vyhovuje něco jiného. Osobně mi dlouho trvalo, než jsem přišel na to, co u mě funguje a čím urychlím léčbu.
V první řadě je vhodné vůbec předcházet tvorbě oparu
A to tím, že
– budeme přijímat správnou stravu,
– jíst doplňky stravy a vitamíny (hlíva, pivovarské kvasnice, ryby, B12)
– nebudeme se stresovat!!!
Vím, že i když pečlivě dbáte na prevenci, tak v dobu, kdy opar nejméně čekáte, zrovna vyskočí na rtu. Rád bych se podělil o to, co mně pomáhá. Nikdy jsem moc nevěřil na homeopatika, ale v tomto případě jsou mi dobrým pomocníkem.
Užívání bych rozdělil na tři stavy
- Opar ještě není vidět, ale cítím menší píchání a svědění na rtu
– 5x za den užívám Apis mellifi ca 30 CH
- Začínají se vysévat malé puchýřky oparu
– Každou hodinu 4-6 granulí Rhus toxicodendron 15 CH
- Opar přechází do stavu jednoho většího puchýře
– Každou hodinu užívám Cantharis 15 CH, cca 5 granulí
Co mohu ještě doporučit je léčba slivovicí 🙂 Slivovici naliju na vatový tampon a opar se tím snažím „vysušit“, tohle opakuju cca 5-8x za den. Rovněž mám zkušenosti s náplastmi Compeed, ale bohužel pod těmi mi opar mokval a prodloužila se tak léčba. Tyto náplasti mi tedy nesedly.
V případě, že chci urychlit léčbu, jsou mi dobrým pomocníkem vitamíny Bkomplex forte a Kosmín regenerační mast na rty. Jestliže preferujete domácí léčbu, určitě doporučuju propolisovou tinkturu, kterou si můžete vyrobit i sami doma. Stačí na to včelí tmel a slivovice (vodka) nebo zředěný líh. Včelí tmel očistíme a dáme do mrazáku. Ztvrdlou hmotu umeleme a zalijeme slivovicí nebo něčím, co obsahuje líh. Čím silnější alkohol, tím lepší. Poté necháme odhadem 14 dnů propolis rozpustit. Sem tam „směs“ protřepeme. Po čtrnácti dnech scedíme a necháme v lednici pro budoucí použití.