Singltrek pod Smrkem

Published by administrator on

Dnes jsem se vrátil ze Singltreku pod Smrkem a plný nadšení se s vámi musím podělit o skvělý zážitek. Zároveň si dovolím tento singltrek vřele doporučit. Neboť zde skutečně najdete skvěle upravené trasy, které jsou určeny jak začátečníkům, tak i ostříleným bajkerům.

Před odjezdem

Tuhle kapitolu jsem původně nechtěl do článku zařadit, ale pro komfort a vaše pohodlí se trochu rozepíšu. Na začátku je dobré si rozmyslet, zda chcete jet na Singltrek na otočku a nebo tam strávit delší dobu. Dalším bodem je dobré si rozmyslet, zda chcete na tratě se svým kolem a nebo si raději půjčit kolo přímo na singltreku.

Půjčení kola

Osobně si myslím, že mám celkem dobré kolo, ale rozhodl jsem se vyzkoušet nějaký nový model, který se dá zapůjčit přímo v centru Singltreku. Za tohle rozhodnutí jsem opravdu rád, jelikož na půjčeném kole se jezdilo suprově a v neposlední řadě mi poskytlo větší komfort při jízdě. Hold se taky jednalo o bajk z úplně jiné cenové kategorie.

singltrek pujcení kola

Rezervace kola

Rezervace kola je možná na této adrese (http://rentabike.singltrekpodsmrkem.cz/). Zde doporučuji rezervaci provést včas dopředu, jelikož vytíženost zejména v letních měsících je velmi vysoká. Naštěstí my jsme na kola jeli mimo letní sezonu, tak nebyl žádný problém. Osobně doporučuji si půjčit celoodpružené kolo. Já jako „zkušený“ jezdec a přítelkyně jako občasný jezdec  jsme si oba vybrali celoodpružené. Cena půjčení jednoho kola byla něco kolemi osmi stovek. Singltrek nabízí i půjčení levnějších kol, ale jak říkám chtěl jsem vyzkoušet něco lepšího, než co je doma J. Pokud se nechcete fixovat na výše uvedenou půjčovnu, tak kolem tratě jsou i jiné půjčovny, které nabízí docela slušné kola: https://www.trek-centrum.cz/katalog-kol/s-7

Rezervace hotelu

Tohle byl neskutečný oříšek. Poblíž singltreku jak na české, tak i na polské straně je mnoho hotelů. Bohužel polské hotely za ty samé peníze nabízejí xkrát lepší služby než ty české. Rádi bychom podpořili české hoteliéry, ale nějak si nešlo vybrat. Vzhledem k tomu, že jsme hotel rezervovali na konec října, tak nebyl problém s rezervací. Přes letní měsíce zřejmě bude obsazenost hotelů o něco horší. Jak z textu asi vyplynulo, tak hotel jsme si vybrali na polském území. Od tratě je vzdálený cca 15 minut jízdy autem. Hotel, který jsme si vybrali, tak je víceméně průměrný (https://krasickiresort.pl/), ale je pravda, že nám poskytl komfort a dostatek prostoru pro odpočinek.

rezervace hotel polsko

Hurá směr singltrek

Brzo ráno jsme vyjížděli z Prahy. Cesta i se zastávkou na kafe trvala necelé dvě hodiny. Při příjezdu k singltreku jsme zvolili raději hlídané parkoviště nebo jsme měli v autě spoustu věcí a nechtěli jsme někde u lesní cesty nechávat auto. Parkovné bylo za 50 korun na celý den. Další výhodou bylo, že parkoviště bylo přímo u tratě, kde jsme měli domluvené půjčení kol.

V půjčovně před námi ještě seřídili kola, individuálně nastavili velikost sedla. Přehodily pedály a nic nám nebránilo vyrazit. Cestou na trať jsme se ještě zastavili v autě pro čepice pod helmu, neboť teplota se pohybovala kolem šesti stupňů. Zde se musím pochválit 😀 , na kolo nikdy nevyrážím za teploty nižší než 10°C. Popravdě když jsem viděl začátek tratě, tak jsem zapomněl i na to kolik je stupňů.

singltrek pod smrkem

Singltrek, skvělý zážitek!

Hned u nástupní zelené tratě (Smrk) jsme se zeptali místních v půjčovně, kudy se vydat abychom si to nejvíce užili. Doporučena nám byly tratě Hřebenáč a Obora s tím, že bychom je neměli jet dlouho. Měli pravdu, hned na zelené trati jsme si začali užívat nejen trať samotnou, ale i okolí. To všechno trvalo skrz všechny ostatní trasy. Opravdu nádhera.  Abych nehodnotil subjektivně, tak si dovolím ohodnotit celý singltrek jako takový v bodech:

–       Hustá síť upravených tratí, která je vhodná jak pro začátečníky, tak i pokročilé

–       Lokatila „na konci světa“ což má své kouzlo, že krom jezdců nepotkáváte mnoho lidí

–       Obtížnost a tempo na trasách si určujete sami. Na trati jsem potkal jak rodiny s dětmi, tak i profíky

–       Neskutečně krásná příroda. Hold, Jizerky, no 😀

–       Skvělý servis u trati (občerstvení není drahé, jídlo čerstvé)

–       Nejedete po asfaltu, jedete v přírodě!

–       Trasy se dají zvládnout jak divokou jízdou doprovázenou skoky, ale dají se zvládnout i poklidným stylem jízdy

Tak už vás nebudu zdržovat čtením. Snad vám recenze/hodnocení singltreku byla užitečná. Pokud ano a chystáte se na singlrek, tak ještě přikládám mapku tras:

http://www.singltrekpodsmrkem.cz/wp-content/uploads/2013/01/sps_mapa_2013_1.pdf

singltrek trasa ceska strana

Categories: ČeskoKOLO

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial