Vyhlídka Paličník

Published by administrator on

Pří návštěvě Jizerských hor jsme rozhodně chtěli zavítat na vyhlídku Paličník. Nejenom vyhlídka, ale i cesta k vyhlídce se nám při plánovaní zdála jako ideální. Fotek na sociálních sítích nebylo tolik jako například z vyhlídky Máj a to se nám zamlouvalo a o to více jsme se na vyhlídku těšili.

Parkování

Ať už jedete odkudkoliv, tak doporučuji zaparkovat na parkovišti Smědava (https://mapy.cz/s/3ak5G). Sice se jedná o placené parkoviště, ale na druhou stranu máte jistotu, že vám někdo auto hlídá. My jsme místo navštívili mimo sezonu a  tudíž parkovací automat nefungoval. Zajímavé ale bylo, že obsluha parkoviště byla přítomna. Co se týče vytíženosti parkoviště, tak při našem příjezdu (kolem 11:00) bylo poloprázdné. Jakmile jsme se vraceli z výšlapu v odpoledních hodinách, tak bylo totálně plné.

Vyrážíme

Plní sil a nadšení jsme vyrazili od parkoviště směr Předěl (mapa: https://mapy.cz/s/3akbi). Cesta nebyla nějak náročná, byla s mírným stoupáním. U cesty jsme narazili na hezký rybník nebo přehradu. Docela se nám u ní povedly fotky, tak vřele doporučuji si vodní dílo vycvaknout. U Předělu jsme se vydali směr Pod Klinovým vrchem. Tam jsme u většího rozcestí narazili na trasu, která nás dovedla až k vyhlídce. Co se týče času, tak cesta od parkoviště nám trvala zhruba hodinu rychlejší chůzí. Při cestě jsme potkali pouze dvě ženy, které vypadaly, že jsou na lehčí vycházce.

Vyhlídka Paličník

Konečně jsme dorazili k vyhlídce, teda ke skále, na kterou je třeba vylézt pomocí schůdků a žebříků. Zespodu nešlo vidět, zda je někdo na vrcholu či nikoli. Popravdě u každé vyhlídky máme obavy, aby tam nebylo moc lidí, ale v tomto případě jsme měli opět kliku a nahoře naštěstí nikdo nebyl. Možná to působí, že se bojíme lidí, ale není tomu tak, spíš si chceme vždy vyhlídky co nejvíce užít. Jakmile jsme vyšli schody, tak se nám všechny výhledy ukázali v plné kráse. Kochali jsme se barvami podzimu a panoramaty jizerských hor. Opravdu to byla nádhera. Zároveň jsme na vrcholu udělali několik fotek a dali malou svačinu. Odhadem jsme na vrcholu strávili hodinu a šli zpět směr parkoviště. Po cestě jsme už potkávali více lidí než ráno, dokonce i páry s kočáry. Za mě si myslím, že vyhlídka je dostupná opravdu každému.

paliční vyhlídka

Categories: Česko

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial