Toulky Jeseníky

Published by administrator on

Při naší návštěvě Jeseníků jsme chtěli zavítat na nějakou hezkou vyhlídku a podívat se k některým vodopádům, kterých je v tomto pohoří nespočet. V Jeseníkách jsme nikdy nebyli, tak jsme nevěděli co přesně máme očekávat, pouze jsme se isnpirovali nějakými místy na Instagramu. Cíl byl jasný, aby na místech nebylo příliš turistů, jelikož jsme chtěli v klidu relaxovat a užívat si přírodu a výhledy. Která místa jsme vybrali a kam jsme nakonec zavítali?

Vyhlídka Tři kameny

K nenápadné vyhlídce, která je mezi obcemi Branná a Loučná nad Desnou, jsme se dostali úplnou náhodou. Původně jsme měli namířeno na jinou vybranou vyhlídku, ale když jsme hledali v mapě kudy pojedeme, narazili jsme na tuto vyhlídku a zamířili k ní. Po cestě skoro na každém rohu byla zaparkovaná nějaká auta, z čehož jsme měli nejprve strach, že naše trasa bude plná turistů, nicméně se jednalo převážně o houbaře.

Kde zaparkovat?

Parkoviště, kde jsme nechali auto je označeno na mapce níže symbolem START. Mapku, která je online přikládám v odkazu zde. Cesta od parkoviště vedla víceméně po cyklistické stezce, ovšem žádné cyklisty jsme nepotkali a ráno jsme cestou nepotkali ani jiné turisty. Trasa trvala zhruba půl hodiny nenáročným terénem lesem, po cestě zpět jsme potkávali skupinky s dětmi.

mapka trasa tri kameny

Jakmile jsme dorazili k vyhlídce, tak jsme se nestačili divit. Opravdu, zde nikdo nebyl, jen my, skály, šum lesa a úžasný výhled na údolí a nedaleký Praděd. Na Třech kamenech jsme se zdrželi asi dvě hodiny. Za tu dobu přišli k vyhlídce 2 skupiny turistů, kteří se moc dlouho nezdrželi a ani nešli nahoru, jelikož jim to připadalo nebezpečné.  Je potřeba si dát pozor a být opatrný, přeci jenom se jedná o sklaní masiv, který není nijak zabezpečený.

tri kamenty vyhlidka

Vodopád Borového potoka 

Další výlet, který jsme vybrali byl k Vodopádu Borového potoka, který se nachází pod Pradědem. Zaparkovali jsme u místa START přímo na konci cyklostezky (silnice), která vede přímo od Pradědu. Žádné oficiální parkovací místo, zde není označeno. Jedná se o místo kousek od autobusové zastávky. Naše první kroky vedly směr bod č. 2 (Pod Medvědí horou). Na tomto rozcestníku je důležité se vydat doprava směr Borový vodopád. Mapku cesty cesty opět přikládám zde. Po cestě, která vedla nejprve po asfaltu jsme potkávali docela dost lidí, kteří sjížděli od Pradědu na koloběžkách. Na lesní cestě, která vedla od rozcestníku Pod Mědvědí horou jsme potom nikoho nepotkali.
vodopad borového potoka trasa cesta
Celková délka trasy k vodopádu od parkoviště trvala něco málo přes půl hodiny. Terén jak jsem zmínil byl asfaltová cesta a lesní pěšina s mírným stoupáním, nebylo to nikterak náročný terén. U vodopádu je jen zapotřebí si dát pozor na mokré kameny, které kloužou a v okolí je to podmáčené. Osobně mi to moc nevadilo, jelikož používám turistickou obuv Adidas Terex s goratexovou membránou. Proč ale nyní zmiňuji tyto boty? Už několik měsíců se chystám na ně napsat recenzi, jsou to totiž jedny z nejlepších turistických bot, které jsem doposud měl a mohu je vřele doporučit všem aktivním turistům.
borovy vodopad trasa cesta
Abych se vrátili k vodopádům. Tak ty jsme si neskutečně užili a udělali několik fotek, které přikádám pro inspiraci.:-) Jelikož jsme tam byli v půlce září, tak na koupání to již nebylo, ale dokáži si představit příjemné osvěžení v parném létě. Přístup k vodopádu byl poklidný.

Červenohorské sedlo nebo Praděd?

Proč jsme vůbec na tyto turisticky zajímavé místa nezavítali? Odpověď je jednoduchá. Jeseníky jsme navštívili o víkendu a neměli jsme zájem přístomnost ostatních turistů. Pevně věříme, že tyto místa jsou hezké a do budoucna je máme v plánu navštívit spíše v mimosezónní čas. Co nás teď fascinovalo na Červenohorském sedle byly báječné serpentýny, které jsem si vyfotil z drona.
cervenohorske sedlo dron fotka cesta
Categories: Česko

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial