Testovací raketa

Published by administrator on

Mnoho amatérských hráčů, co znám, kupuje raketu podle papírových parametrů z internetu. Ona to není špatná volba, když už člověk ví, co chce. Jestliže jako kupec nemám tušení, co jednotlivé parametry znamenají (např. váha, vyvážení, velikost gripu, atd.), tak je lepší si raketu před koupí vyzkoušet.

Proč jsou prodejní servery plné „nepoužitých“ raket?

Raketa mi nesedla

Převážně je to způsobeno tím, že nepřeberné množství začínajících tenistů při koupi argumentuje: vybíral jsem podle recenzí, tak raketa musí být vhodná i pro mě. Tady nesmíte opomenout, že každému sedí něco jiného, takže na recenze bych moc nevsázel. Podle mého názoru nemají takovou vypovídající hodnotu, jako když si raketu před koupí zkusíte.

Do rakety dorostu

Zde je způsob výběru ovlivněn reklamou i tenisovými vzory. Nejednou jsem slyšel tvrzení: chci mít raketu jako RAFA. Jenže tady je nutné vzít v potaz, že RAFA je profesionální hráč a bude mít na raketu jiné nároky než hráč, který hraje na nižší úrovni. Časem ovšem majitel rakety zjistí, že taková koupě nebyla dobrým krokem a raketa putuje na prodejní server.

Kde a za jakých podmínek testovat rakety?

Pokud vybíráte raketu za tisícovku dvě, tak nemá smysl testovat více raket. Ovšem jestli chcete do rakety nebo setu investovat několik tisíc, tak je dobré si před samotnou koupí vyzkoušet několik modelů, řad, apod. Ono i když jste si jistí nákupem dané rakety, není na škodu si vyzkoušet raketu v jiném gripu, nebo si zajímavosti zkusit i konkurenční produkt.

Kde si půjčit raketu?

Ideální volbou jsou testovací centra, kde vám raketu půjčí i na několik dnů. Od obchodu, který vás bude omezovat dobou půjčení, bych dal ruce pryč. Osobně mám dobrou zkušenost se Sportobchodem ve Vršovicích, kde mi vyšli vstříc ve všech mých požadavcích. Přeci je důležité si raketu v klidu i přes víkend vyzkoušet a nevybírat pod tlakem.

V mnoha případech nemusíte ani chodit do obchodu a rakety je možné si zapůjčit např. přímo ve sportovním klubu (např. na Hamru). Rovněž bývají prodejci raket aktivní a své produkty nabízejí na turnajích.

Cena

Pro někoho může být strašákem cena půjčovného, ale dobrý obchod by měl tuto cenu odečíst z celkové ceny koupené rakety. Jestliže si raketu nepořídíte ihned, dobrý obchod vám tuto výhodu bude garantovat +/- půl roku. Cena půjčovného se pohybuje kolem 200 Kč na den za raketu, samozřejmě vždy záleží na domluvě. Osobně jsem si půjčoval tři rakety a po domluvě přes víkend vč. pátku to stálo 200 Kč. Zde je důležité nezapomenout, že dost obchodů požaduje kauci za rakety v hotovosti (ne kartou).

Výplet

Výplet z nemalé části ovlivňuje styl hry. Pokud chcete testované rakety smysluplně srovnávat, tak je důležité je mít všechny stejně vypletené – tzn. výpletem stejné značky, na stejnou tvrdost, atd. Ne všichni prodejci takto testovací rakety vyplétají.

Categories: RAKETA

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial