Seychely LaDigue

Published by administrator on

Tento ostrov nás okouzlil nejen z obrázků, ale i z různých cestopisů. Již při plánování dovolené nám bylo jasné, že to je hlavní důvod proč vůbec chceme na Seychelské ostrovy. Co nás vůbec zaujalo na ostrově LaDigue? Byly to zejména odlehlé pláže s čistou tyrkysovou vodou a hlavně bez lidí.

Doprava

Nestáli jsme o ostrov, kde jezdí auta. Z naší poslední dovolené, která byla počátkem roku na Maledivách nás inspirovaly ostrovy bez aut. Na Maledivách jsme ostrov křížem krážem projezdili na kole. Totéž jsme chtěli i na Seychelách. Povedlo se. Na ostrově skoro všichni jezdí na kole. Samozřejmě je tam pár elektrických vozítek, ale klasické osobní auto by jste těžko hledali. Pokud se bavíme o autech, tak pár místních vlastní nějaké užitkové auto typu menší dodávka nebo Toyota Hilux. Co se týče třeba odvozu z přístavu na hotel, tak je možnost buď elektrickým autem (cena v přepočtu 100Kč) a nebo užitkovým vozem (cena v přepočtu 200Kč).

Stravování

Restaurace, restaurace, restaurace. Ve většině cestopisech bylo doporučováno jít do restaurace a pořádně si vychutnat si pravé seychelské jídlo. Ono, v restauraci si jídlo vychutnáte, ale ne všechny stojí za to. Na ostrově je jedna jediná restaurace, která opravdu stojí za to. Chez Jules Restaurant. V restauraci se podává velice kvalitní a čerstvé jídlo. Dokonce dbají i na zdravou stravu, což mě překvapilo. Když jsem se bavil s panem majitelem co to znamená zdravá strava, tak se trochu rozpovídal. Zmínil se, že třeba jídlo vůbec nedělají na slunečnicovém oleji, všechno dělají buď na přírodní způsob a nebo na olivovém oleji. Rovněž i zmrzliny dělají v co nejzdravější podobě. Žádná uměla barviva, všechno přírodní (například vanilka). Nevýhodou restaurace je, že je skutečně hodně daleko od centra dění

. Nám to nevadilo nebo jsme se rádi skrz celý ostrov projeli na kole. Co se týče cen, tak ty jsou u jídla trošinku vyšší než v jiných restauracích na ostrově. Ale opravdu to stojí za to. Pokud by jste chtěli ušetřit, tak na Facebooku restaurace nebo na WhatsAppu posílají slevové kódy.

Jinak pokud se bavíme o pravidelném stravování, tak doporučuji využít takeaway stánky, které jsou skoro na „každém druhém rohu“. Všechny jídla, které jsme tam měli, tak byly víc než výborné a šly sníst jak u stánku na posezení a nebo jsme si jej mohli vzít jinam (třeba k západu slunce). Cenově jedna porce jídla stála zhruba necelou stovku. Samozřejmě zde platilo pravidlo, čím vzdálenější takeaway od hlavního přístavu, tak tím chutnější, ale i cenově přijatelnější. Bohužel tento typ stravování nefungoval na snídaně. Ty jsme si raději nechali připravit v místě ubytování, kde nám každé ráno na terasu připravili čerstvou snídani.

Source d´Argent

Asi nejznámější a nejkomerčnější pláž na ostrově LaDigue. Původně jsme ani neměli v plánu jít na tuhle pláž nebo jedná se skutečně o tzv. „masovku“. Bohužel na tuhle pláž jezdí i návštěvníci z jiných ostrovů tzv. na otočku. V půlce pobytu jsme se přemohli a pláž jsme navštívili. Po zaplacení vstupu v přepočtu 150 Kč jsme zavítali na želví farmu, která byla úžasná. Následně jsme pokračovali k pláži a jedním slovem hrůza. Byl odliv, tak voda skoro žádná, všude hromada lidí. Zdrželi jsme se zde asi pět minut a raději šli na naši oblíbenou pláž Petit Anse. Když mluvím o hromadě lidí, tak to není úplně hlava na hlavě. Ale na Seychely pokud je někdo deset metrů od vás na pláži, tak to není dobré.

Grande Anse

Pláž, na které je přes den na náš vkus dost lidí. Možná si říkáte, že to je jako v Chorvatsku, ale my opravdu vyhledáváme pláže, kde chceme být sami nebo s pár lidmi. Abych byl přesný, tak plus minus padesát metrů od nás nikdo nebyl. Jedná se skutečně o velkou pláž, která nabídne trochu soukromí. Pokud vlezete do vody, tak pozor na kameny, které jsou v některých místech. Na tuto pláž chodí někdy místní, ale i turisté surfovat. Turisty jsem více vídal v restauraci než na pláži. Ono to mohlo být způsobené tím, že se tady nejde kam schovat před sluníčkem. Na pláži jsou dva, tři kameny a pár stínů od stromů.  Tato pláž pro nás byla skvělá na pozdní večery. To jsme si na pláž přinesli pivo nebo nějakou limču a pozorovali jsme hvězdy. Abych řekl pravdu, tak někdy to tam romantické nebylo jak píšu. Ne jednou byla tma jako v pytli a kolem nás hromada krabů.

Anse Petite

Naše nejoblíbenější pláž. Na tuto pláž jsme chodili doslova a do písmene každý den. Naštěstí nebyla moc přístupná, tak proto zde nebylo tolik návštěvníků. Na pláž jsme chodili přes Grande Anse, kde jsme šli přes strmou lesní cestu, kameny a zase strmou lesní cestu. Ona cesta z Grand Anse byla docela náročná. Vždy jsme přišli splavení. Po příchodu na pláž jsme se pokaždé cítili jako kdybychom byli v opravdovém ráji. Většinou nikde nikdo. Jenom my, šum oceánu a pár přístřešků z palem a bambusů. Opravdová nádhera. Tato pláž byla lepší i z hlediska kamenů ve vodě. Kameny jsou zde zřídka, dalo by se říci, že takřka vůbec.

Anse Cocos

Druhá nejoblíbenější pláž, která je doslova nedostupná pro některé ne moc fyzicky zdatné jedince. Cesta k ní vede ze dvou stran. Ze severní strany a z jižní strany. Ze severní strany jsme k pláži ani nedošli. Bohužel náročnost terénu byla vskutku odrazující. To jsem zvyklý na ledacos z ferat, ale ze severní strany to prostě nešlo dát v žabkách. Z jižní strany pláž byla přístupnější. Přes Grand Anse a Anse Petite. Cesta od Grand Anse trvala zhruba půl hodiny. Čeho jsme si všimli, že po příchodu na pláž nám čas začal utíkat opravdu rychle. Tohle je přesně ten ráj kvůli kterému jsme jeli na Seychely!!! Nikde ani noha, romantická dlouhá pláž a oceán jako z pohádky. O lemující zeleni, která úžasně voněla raději nechci psát nebo by to znělo opravdu moc kýčovitě.

Anse Severe

Na tuto pláž jsme chodili výhradně na západy slunce. Každý den krom jednoho večera byl úžasný. Oranžový západ slunce jako z filmu. Chvílemi jsem myslel, že ty palmy z toho začnou hořet J)). U Anse Severe je několik stánků s kokosy a občerstvení. Sem tam se objevily i velké želvy, které si každý turista fotil. Dvakrát za celý pobyt jsme zažili jako kolemjdoucí oslavu narozenin na této pláži. Víc toho o pláži nevím nebo nejvíce času jsme byly spíše na druhé straně ostrova.

Anse Patates

Skvělá pláž, pro kterou jsou typické seychelské kameny. Osobně mi tato pláž, respektive kameny na ní přišly jako nejfotogeničtější z celého ostrova. Hodně turistů na tuto malou pláž zavítá právě díky kamenům a nenápadně vyčnívající palmě. Pláž je poněkud menší, ale návštěva opravdu stojí za to. Za mě doporučuji návštěvu ráno do desíti hodin a nebo večer po páté hodině. Po zbytek času je na této pláži docela dost lidí (jednotky).

 

Suma sumárum

Osm dní uběhlo na tomto ostrově jako voda a my s těžkým srdcem jsme tohle místo opouštěli. To kvůli čemu jsme jeli na Seychely, tak to bylo díky tomuto ostrovu naplněno. Na LaDigue se mi zdál přístup místních lepší než na Mahe a nebo Praslinu. Prostě podle mého názoru není zatím ostrov tak komerční jako třeba Mahe. Místní si s vámi rádi pokecají a usmívají se na vás.

Categories: Svět

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial