Naučte se relaxovat

Published by administrator on

Mám toho dost? Trpím stresem? Žiji v napětí? Jsem pracovně vytížen? Cítím se unaven? Nedokážu vypnout? Jestliže si pokládáte takové otázky, tak něco není v pořádku. Dnešní hektická doba (nejen ve městech, ale už i na vesnicích) nás nutí stíhat co nejvíce věcí bez možnosti relaxace. Už několikrát jste si jistě řekli, že o víkendu vypnete, a pak v neděli večer zjistíte, že opak byl pravdou a unaveni padáte do postele.

Naučte se relaxovat!

To, že nebudete relaxovat, může vést i k závažným onemocněním. Proto, abyste si udrželi vnitřní klid a zdraví, je důležité naučit se plnohodnotně relaxovat. Je jasné, že to nejde ze dne na den. Takové učení chce obrovskou sebekázeň. Pokud nedisponujete dostatkem času pro sebe, zkuste si ho jednou dvakrát za týden udělat. V článku vám popíšu několik možností, jak zkusit relaxovat. Prostě zkuste všechno hodit za hlavu a nic nedělat.

Příroda

Vydejte se na procházku a zkuste načerpat co nejvíce energie z přírody. Nemusíte rovnou vyrážet na několikakilometrovou túru, stačí klidně hodinka nebo dvě. Zkuste při procházce nepřemýšlet o problémech a nasávejte až atmosféru přírody. Osobně doporučuji vypnout mobil.

Digitální detox

Znám několik lidí, kteří tvrdí, že relaxují psaním si s kamarády přes facebook messenger nebo přes různé jiné komunikační nástroje. Tohle ale není ten pravý druh relaxu, neboť musíte pořád nad něčím přemýšlet. Zkuste třeba na hodinu nebo klidně i na celý den vypnout mobil, nezapínat počítač. Hned poznáte, že pro sebe máte více času.

Relaxujte sportem

Sport prospívá jak fyzickému, tak i psychickému zdraví. Pokud nemáte fyzicky náročnou práci, tak sportem se můžete hezky zrelaxovat. Najděte si buď osobně anebo s rodinou aktivity, které vás budou bavit. Nezapomínejte, že plánování sportovních aktivit vás nesmí stresovat. Pokud s dětmi plánujete výlet, zkuste si s drahou polovičkou rozdělit role a nenechávejte všechnu práci na sobě 🙂

Nechte se hýčkat

Dopřejte si masáž, zajděte si do sauny a nebo rovnou jeďte na wellness víkend. Je pravda, že tento druh relaxu není zdarma, ale nezapomínejte, že investujete do sebe. Při masáži si vaše tělo odpočine jak po mentální, tak i po fyzické stránce.

Zastavte se a dopřejte si dostatek spánku!

Zkuste vypustit všechny myšlenky, nepřemýšlejte o minulosti ani o budoucnosti. Užívejte si to, že tady vůbec můžete být zdraví. Dejte si horkou vanu a k tomu nějaký dobrý čaj a jděte brzo spát. Dostatečný spánek je základem správného fungování organismu.

Co dokáže relaxace?

  • Při relaxaci se vám sníží svalové napětí
  • Zpomalí se vám tepová frekvence
  • Zvýší se vám průtok krve do velkých svalů (vhodné zejména pro sportovce)
  • Uvolní se vám mysl
  • Sníží se vám krevní tlak
Categories: FITKOTRÉNINKZDRAVI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial