Nastartuj metabolismus jídlem

Published by administrator on

Resetujte své tělo zevnitř ven příjmem živin ze skvělých přirozených potravin. V článku najdete informace, které vám napoví, na co byste se měli zaměřit.

Celozrnné obiloviny a luštěniny

Obsahují zinek, lysin, selen, vitamin B a pomalu stravitelné sacharidy. Zástupci těchto potravin jsou: quinoa, hnědá rýže, celozrnné těstoviny či čočka

Různobarevná zelenina

Ta je důležitá kvůli betakarotenu, mikroživinám a minerálům, antioxidantům, vláknině a nestravitelným sacharidům, které vám pomohou odolat různým svačinkám a méně výživným jídlům. Mezi tyto potraviny se řadí všechny druhy zeleniny. Potraviny bohaté na vlákninu a škrob jsou brokolice, červená řepa, batáty, brambory nebo kukuřice.

Netučné zdroje bílkovin

Ty jsou důležité kvůli budování svalové hmoty a pocitu sytosti. Zástupci těchto potravin jsou zdroje živočišných bílkovin jako libové hovězí, kuřecí nebo krůtí maso bez kůže, ryby a mořské plody.

Zdravé tuky

Z ořechů, avokáda a olivového oleje (kvůli výstavbě svalové hmoty, tyrosinu a dobré funkci štítné žlázy.

Přírodní cukry

Ovoce či med jsou skvělé zdroje energie během cvičení a pomáhají s absorpcí živin po tréninku. Fruktózu nám dodá ovoce, jako jsou jablka, maliny nebo ananas.

Dbejte na vyvážený příjem vlákniny, zdravých sacharidů a nízkotučných bílkovin, protože každá z těchto položek vám pomůže rozvíjet čistou svalovou hmotu a redukovat tělesný tuk. Krom uvedených potravin vám pomůžou rozpohybovat metabolismus také zelený čaj, hořká čokoláda, káva, zázvor, chilli papričky, burákové máslo a samozřejmě voda.

Předešlý článek
Další článek
Categories: STRAVA

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial