Magnesia extra

Published by administrator on

Jste aktivními sportovci a záleží vám na všem zdraví? Chcete podporovat přísun potřebných vitamínů a dalších látek a vybrat si vhodné produkty pro jejich doplnění? Pojďte se podívat na porovnání Magnesie extra a klasické a její vliv na váš organizmus při sportovní aktivitě.

Magnesia extra a klasická – porovnání a vliv na sportovní výkon

Lidský organizmus jako takový potřebuje pro svoje zdravé fungování spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků. Jakmile některá z látek chybí, začne se to projevovat na celkovém zdraví a kondici člověka a obzvlášť jejich bohatý přísun platí při sportovní činnosti.

Důležitou a nepostradatelnou minerální látkou pro lidský organizmus je hořčík latinsky známý pod názvem magnesium. Tvoří 25-30g z celkové tělesné hmotnosti.

Pozitivní vliv magnesia se podílí především na metabolických reakcích, pomáhá udržovat činnost svalů, nervů, srdeční činnost, imunitní systém a také se podílí na zdraví kostí a zubů. Jeho nedostatek se projevuje únavou, bolestmi hlavy, nespavostí, svalovými křeči, stresem, depresí atd.

Jeho přísun do našeho těla jde především z potravin, ale mnohdy nesprávným stravováním dochází k jeho minimálnímu přísunu, a proto je nutné jej doplnit z jiných zdrojů. Obvykle jde o produkty jako léčivé přípravky či doplňky stravy a mezi ně patří také minerální vody Magnesium extra nebo Magnesium klasická.

Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Rozdíl mezi Magnesiou extra a klasickou minerální vodou Magnesiaspočívá v tom, že produkt extra obsahuje dvakrát více hořčíku než klasická Magnesie.

Různé studie prokázaly, že nedostatek magnesia i v malé míře má negativní vliv na sportovní výkony, protože hořčík významně přispívá k normální činnosti svalů.

V případě Magnesie klasické a extra jde o mineralizované vody a často tedy obsahují více minerálů, než člověk reálně potřebuje. Proto není doporučeno ani jednu z nich pít jako nápoj pro časté využití. Vyšší množství minerálů může poškodit ledviny.

V tomto případě je vhodné dávkování spíše po závodecha vhodnější variantou je Magnesia extra, která má nižší obsah sodíku a vyšší obsah draslíku a hořčíku.

Ani jedna z uvedených minerálek však nemá nějaký extra vliv na celkový sportovní výkon, protože nefungují jako tradiční iontové nápoje. Avšak pokud si máte vybrat pro doplnění iontů mezi čistou vodou a Magnesiou, tak se víc hodí Magnesia.

Další dezinformací může být fakt, že Magnesia je vhodná proti křečím. Není to však zcela ideální řešení a křeče je vhodnější řešit spíš doplňky obsahující karnitin.

Categories: ZAJÍMAVOSTIZDRAVI

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial