Inspirujte se fitness návyky

Published by administrator on

Cítíte, že potřebujete změnu v zažitých návycích, abyste se posunuli dále, nebo hledáte inspiraci u ostatních a jen si chcete ověřit kvalitu svých fitness návyků? V pár bodech se pokusím zesumarizovat některé věci, ve kterých jsem jako začátečník neměl jasno.

Fitness návyky

Bohužel správnému přístupu jsem se učil několik let. Vždy jsem si myslel, jak dělám věci správně, ale když si zpětně vybavím některé návyky, tak se tomu musím jen smát. Téměř ve všech případech jsem měl mezery. Nyní se pokusím sepsat ty nejzákladnější návyky, o kterých si myslím, že jsou minimálně pro mě důležité. Dříve jsem v podobných radách viděl jen to, co jsem chtěl vidět, a můj progres stagnoval. Z podobných článků jsem si vybral jen to, co aktuálně splňuji, ale to, co jsem měl dělat jinak a lépe, jsem leckdy neřešil. Samozřejmě vím, že takových rad je nejen v časopisech, ale i na internetu milion. Tady je důležité, jak k takovým radám přistoupíte.

Strava

–          myslete na to, že většina úspěchu je ve stravě. Ať už jste v redukci, objemu, nebo se jen udržujete, tak cvičení je jen 30 % úspěchu. Daleko důležitější je  mít správně nastavený jídelníček.

–          do jídelníčku se snažte zařadit co nejvíce kvalitních živin. Osobně se snažím mít v něm co nejvíce ryb, kvalitního masa, vajíček, brambor, rýže nebo avokáda. Samozřejmostí je hodně zeleniny.

–          pokud máte správně nastavená makra, tak je důležité i to, z jakých potravin je strava tvořena

Cvičení

–          ideální doba tréninku je mezi 45-70 min. U HIIT může být nižší.

–          u cviků se zaměřte na jejich kvalitní provedení. Není potřeba se během cvičení tolik zaměřit na kvantitu, spíše je důležité dělat cviky správně.

–          při cvičení se plně koncentrujte a cvičte pomalu. Při provádění každého cviku se snažte aktivovat co nejvíce svalů.

–          nezapomínejte na strečink a na regeneraci. Svaly nerostou při cvičení, ale právě v období regenerace.

–          mějte tréninkový systém a svůj trénink mějte dopředu promyšlený.

Motivace

–          dejte čas výsledkům cvičení. Postava se neformuje ze dne na den! Pokud jste 4 roky vedli špatný životní styl, tak nečekejte okamžité zázraky.

–          nehleďte na číslo na váze (tuky se můžou měnit ve svaly a váha nebude mít takovou vypovídající hodnotu). Měřte se, foťte se!

–          nestresujte se aktuální postavou, radujte se i z malých změn.

–          motivujte se, inspirujte se cvičením od zkušenějších a nepochybujte o svém úspěchu.

Categories: FITKO

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial