Campingplatz Forstgarten

Published by administrator on

Plánujete cestu do Ennstalských Alp? Nebo si chcete užít hezkého prostředí v oblasti nejmladšího národního parku Gesäuse? Vzhledem k tomu, že se nejedná o úplně levnou oblast, tak můžu jenom doporučit a kladně hodnotit kemp Forstgarten (Campingplatz Forstgarten), kde jsou ceny opravdu nízké ve srovnání s podobnými oblastmi v Rakousku. Článek píšu záměrně, neboť nám trvalo poměrně dlouho, než jsme dostali níže uvedený ceník.

Už při sjednávání ubytování jsme byli potěšení ochotou personálu. Check-in je do 19:30. Bohužel nás po cestě potkalo několik dopravních omezení, takže jsme se opozdili, ale paní na nás čekala cca do devíti. Ubytování nechtěla zaplatit předem, stačilo jí to v den odjezdu. I přesto jsme raději zaplatili předem abychom předešli případným komplikacím.

Vybrali jsme si apartmán v hlavní budově nad recepcí. Apartmán se skládal ze dvou velkých místností. Někdo by mohl vidět jako nevýhodu, že sprchy byly v jiném příbytku (nám to ale nevadilo). Osobně to chápu, neboť do kempu jezdí hodně turistů pod stan a nebo do karavanu, takže sprchy jsou víceméně na jednom místě. Co se týče kvality bydlení, můžu hodnotit jen pozitivně. Vše čisté, nic nesmrdělo, nic nebylo poškozeno. V rámci vybavení apartmánu bylo vše, co potřebujete. Dostatek úložných prostorů, lednice, kuchyňská linka, krb (kamna). V některých kempech bývá málo elektrických zásuvek či chybí pračka. Tohle zde nečekejte, zásuvek je nespočet a pračka u sprch je za poplatek k dispozici.

Campingplatz Forstgarten – jedinečný kemp

Areál se nachází přímo pod velkou skálou, což dělá kemp jedinečným. Při večerním sezení venku skála bíle svítí. Opravdu nádhera. Uprostřed kempu je zmodernizovaná studánka, kde teče horská voda. Chuťově je výborná, úplně něco jiného, než pijeme z pet lahví.

Co se týče společných prostor, od rána do večera budete pořád potkávat lidi. Většina návštěvníků snídá i večeří v okolí ohniště na lavičkách. Samotné ohniště je rovněž hojně využívané. Po všechny večery jsme opékali nebo grilovali. Vždy se k nám někdo z turistů přidal a u ohně byla skvělá mezinárodní atmosféra. V kempu jsou dvě ohniště, ale pokud někdo chtěl opékat/grilovat, tak si většinou přisedl k těm, co už měli oheň rozdělaný. Ke grilování jsou připraveny mřížky. Osobně doporučuji koupit si na recepci grilovací tácky nebo si je vyrobit z alobalu, protože mřížky jsou od sebe skutečně hodně vzdálené. Rovněž je na recepci možné zakoupit něco na gril. Po celou dobu, co jsme v kempu strávili, byli návštěvníci ohleduplní k ostatním a po půlnoci všichni spali.

Zajímavostí bylo, že jsme v kempu potkali docela hodně Čechů 🙂 Závěrem už jen přikládám slibovaný ceník pro rok 2018.

Categories: Evropa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial